Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent, hogy haladó...

Mit jelent, hogy haladó vagyok angol myelvből?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem egy angol nyelvi szintfelmérőt egy nyelviskolában, amit egy tanár javított ki, és egy héttel jésőbb menézhettem az eredményem. A tanárral nem tudtam beszélni, mert az ügyintéző mutatta meg, és ezután a tanárt már nem is láttam. A teszt 52%-os lett, amiben 80%-tól számít felsőfoknak.

A nyelviskolában haladó csoportba akarnak berakni, és félek, hogy a tudásszintem valójában nincs ilyen magas színten, pénzvisszafizetés pedig csak a tanfolyam megkezdése előtt 24 órával lehetséges. Hétfőn (július 29. én)kezdődik a tanfolyam, és azelött tudok fizetni. (eddig nem mertem)


60000 forint elég kockázatos, ahhoz, hogy lehet fel se tudom venni a tempót.



2019. júl. 26. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális a nyelviskola, nyilván van tapasztalatuk a szintfelmérésben, igaz, egy tesztlap kitöltése nem túl alapos módszer. Ha gondolod, menj eggyel alacsonyabb csoportba!
2019. júl. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én hasonlóan jártam egy budapesti nyelviskolával. Kitöltöttem a szintfelmérőt, volt szóbeli felmérés is. Elmondtam, hogy korábban melyik nyelvkönyveket csináltam végig, majd beraktak a haladó plusz csoportba. Jeleztem, hogy nem érzem úgy, hogy alkalmas lennék erre a szintre, de a szintfelmérőt javító tanár próbált meggyőzni, hogy higgyem el ők ezt jobban tudják. Én ellenkeztem, hisz szintben is a "haladó" következett volna, végül az iskola vezetője állt elő azzal, hogy ő is tanár és a haladó - haladó plusz között nem sok különbség van, ha utóbbi nem megy akkor az előbbi sem menne. Gyanús volt a dolog de gondolván hogy ők jobban értenek hozzá végül abban maradtunk, hogy megpróbálom a haladó pluszt, és ha erősnek érzem átraknak a haladó csoportba. Az első alkalom után nagyon csalódott voltam, sokkal erősebb angollal rendelkeztek a többiek. Órák után kerestem az iskolaigazgatót, aki "külföldön tartózkodott" és hirtelen a szintfelmérőt javító tanár sem volt háznál. Kértem a recepcióst, hogy rakjanak át egyel alacsonyabb (haladó) csoportba, ám kiderült, hogy az nem is indult jelentkezők hiányában. Próbált győzködni, hogy ne adjam fel, az iskolavezető a következő héten érkezik csak vissza, addig semmiképp ne hagyjam ott a tanfolyamot, stb. Hazaérkezve alaposabban átnéztem a kapott szerződést, benne volt, hogy ha az iskola vállalata a szintfelmérést és az hibás, akkor pénz visszafizetési garanciát vállalnak, amennyiben erre idejekorán fény derül. Hívtam őket két napon át, majd harmadik nap bementem személyesen is az iskolába, de a recepciós mindig lerázott. Végül feljelentéssel való fenyegetőzés után hirtelen előkerült az iskolavezető (aki állítólag külföldön tartózkodik) és előállt azzal, hogy 1 hónap múlva valószínűleg indul a "haladó" csoport, amire menni akarok, várjak addig. Természetesen nem mentem bele, így nagy kegyesen felajánlotta, hogy visszafizeti a pénzt, ha már ennyire rugalmatlan vagyok. Úgy tett, mintha még nekem kellene ezért hálásnak lennem. Nekem is 60 ezer forintom bánta volna. Vigyázni kell a nyelviskolákkal, én a helyedben érdeklődnék más nyelviskolánál is, részt vennék máshol is szintfelmérőkön. Egy valamit megtanultam: nem szabad rögtön az első nyelviskola szintfelmérőjére adni, hisz a szintekben iskolánként akkora különbség nincs. Én azt mondom, inkább kerülj alacsonyabb szintre ha szükséges, ismételd át újra és kapj új alapokat, minthogy kimaradjon egy vagy több szint és kukán ülj órán tudás hiányában.
2019. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még valami: Még aznap elmentem egy másik nyelviskolába, ahol besoroltak a haladó csoportba, amire magamat is alkalmasnak tartottam. Tehát annál az iskolánál, ahol egyel magasabb szintre soroltak azért nem kerülhettem csak a haladóba, mert már akkor tudták, hogy nem lesz elég jelentkezőjük elindítani azt a szinten és nem akartak elesni a 60 ezres tandíjtól. Feltételezem azt hitték, hogy "a kislány úgyse fog szólni csak végigüli és tűr".
2019. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elképesztő, hogy egyesek mit meg nem tesznek a pénzért....

Ha így állnak hozzá, akkor valószínűleg többen is így jártak, csak sokan nem mernek szólni, vagy ha szólnak, akkor az első „lerázázás” után már nem is szónlnak többször. Remélem én nem fogok így járni. Tavalyelőtt nyáron már jártam nyelviskolába, (nem ebbe) és ott is volt szintfelmérő. Akkor még semmit nem tudtam, és abszolút kezdő csoportba raktak be. Azzal nem volt mit trükközniük.

Remélem értenek hozzá.

Tudtommal itt indulni fog egy alacsonyabb tudásszíntű csoport is, remélem átraknak, ha nem bírom a tempót....

2019. júl. 28. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!