Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvvizsga. Melyik...

Angol nyelvvizsga. Melyik legyen? Szakmai közép, vagy sima felsőfokú?

Figyelt kérdés
Diplomámhoz kéne, de nem tudok dönteni. Segítenétek? A szakmai alatt az üzleti angolt értem. Melyik a könnyebb? Melyikkel tudok később elhelyezkedni? Munkahelyen melyiket becsülik meg a legjobban? (Amúgy tervezem még a német sima középfokút is az angol mellé)
2010. júl. 17. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:

hát ezt neked kell érezni, ha nagyon okos vagy belőle akkor sztem a felsőfokú bár a fő hogy tudj angolul valamelyest, lehet a középfok is elég.

Külföldön úgyse azt nézik hogy mid van hanem hogy milyen jól beszélsz.

2010. júl. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem ha van egy közép tudásod, arra könnyebb rátenni egy szakmai közepet mint egy felsőt. kérj meg néhány nyelvtanárt, hogy adjon becslést melyiket mennyi idő alatt tudnád elérni, de ha az idő fontos, én biztosan a szakmai közepet választanám. a középről felsőre felkészülés azért nem megy olyan gyorsan, nem 2-3 hónap, legalább fél év sok tanulással. 2-3 hónap alatt ugyanakkor bőven meg tudod tanulni hogy miket kell alkalmazni az üzleti életben, és a nyelvtannal sem kell annyi új dolgot megtanulnod mint a felsőhöz.
2010. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat. Még van rá időm, mert még csak most végeztem az első évvel, viszont vannak nyelvi tárgyaim, és az alapján kéne azok közül választanom, hogy melyiket szeretném letenni.

Esetleg tapasztalat, hogy munkahelyen melyiket értékelik jobban?

2010. júl. 18. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ezen dilemmáztam korábban, aztán a szakmai mellett döntöttem.. A munkám kapcsán előjönnek azok a szavak és kifejezések, amiket a szakmai nyelvvizsga felkészülése során tanultam meg, nem beszélve a hivatalos levélről :) Nem véletlen találták ki :)

Jah és itt nem ér nagy meglepi a téma kapcsán mint egy általános felsőfokúnál. Itt többnyire tudod miről lesz szó és a levelek nagy-nagy része is hasonló témájú lesz, a szóbeli pedig testhezállóbb, mégiscsak arról kell beszélni, amit tanulsz.. könnyebb és gyorsabban felkészülsz rá, utána ráérsz még gyakorolni és készülni a felsőfokúra.

2010. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a Te véleményedet is!:)
2010. júl. 19. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!