Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyivel nehezebb a C1 Angol...

Mennyivel nehezebb a C1 Angol Nyelvvizsga az emelt szintű angol érettséginél?

Figyelt kérdés
11. Osztály végén tettem 98%-os középszintű angol érettségit, 12 elején pedig 90%-os emelt angolt. Most tervezek C1 nyelvvizsgát tenni, és csak arra lennék kíváncsi hogy nagyjából mennyivel lehet nehezebb. LanguageCert-nel teszem.

2019. dec. 4. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 90 százalék volt az emelt, akkor szinte biztos, hogy meglesz a C1.
2019. dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Átlagban, aki az emelt angol érettségit megoldja 5-ös érdemjegyre, az egy kis plusz tanulással megcsinálja a C1-et is simán.
2019. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is azon aggódok hogy megbukok, de viszonylag jót szeretnék. Felvételi pont miatt akarok felsőfokú nyelvvizsgát, és azt hiszem az éppen csak megvan nem elég. Kategóriákkal nehezebb, vagy igazából csak éppen a feladat típusok bonyolítottabbak? Nem igazán éreztem nehézségbeli különbséget a közép és emelt érettségi közt. Folyékonyan beszélek angolul, szóban és írásban is bárkivel bármikor eltársalgok angolul (szoktam is). Az emelt érettségi igazából azért lett 90% mert a nyelvhelyességi rész 70 valahány százalék lett csak. A többi mint 90 felett. (Egyenértékű ott minden fejezet[szövegértés, nyelvhelyesség, hallás utáni értés a szóbelivel]). Egyik érettségire sem tanultam egy percet sem, viszont ahhoz hogy biztosan jól sikerüljön rá kellene gyúrnom, vagy így garantáltan megvan?
2019. dec. 4. 17:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 95% lett az emelt, és 73% a C1(bár ez 1 éve volt, mostmár szerintem 80 körül lenne)
2019. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De az emelt angolért kapod csak meg az 50 pontot, azt remelem tudom. Másrészt, ha meg van a papíron a nyelvvizsgárol, a kutya se nézi, hogy hány százalékosra sikerült, csak azt, hogy sikerült.
2019. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!