Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kedveseim! Elszeretném...

Kedveseim! Elszeretném sajátitani a Tibeti nyelv szépségét. Mennyire nehéz, meglehet tanulni,milyen alapokat kellene hozzá tudnom,hogy megtanulhasam ezt a csodálatos nyelvet?

Figyelt kérdés

Miért ezt a nyelvet szeretném tanulni a válasz egyszerű nagyon érdekel a buddhizmus napi 5-6 órát foglalkozom a témával ha nem többet.

Válaszaitokat előre is köszönöm legyen csodálatos napot és legyetek boldogak.



#buddha,buddhista,tibet,tibeti nyelv
2020. jún. 9. 02:51
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Csak helyesírást javítok: El szeretném sajátítani a tibeti nyelv szépségét (Ennek semmi értelme, de mindegy!). Mennyire nehéz? Meg lehet tanulni? Milyen alapokat kellene tudnom hozzá (szórend!), hogy megtanulhassam ezt a csodálatos nyelvet?

A többi is rossz.

Pl. a magyar nyelvtan ismerni kellene, és közel sem csak a helyesírást.


Egyébiránt a szépségén mit kell elsajátítani? Ez badarság. Ha nem beszéled a nyelvet, akkor honnan tudod, hogy szép? Mitől szép egy nyelv? A magyarra azt mondják mekeg, a német meg ugat stb.

Más megközelítésben meg egyesek szerint a magyar a harmadik legdallamosabb. Az első kettő az ógörög és a latin.


Én nem tudok tibetiül, az ezen a nyelven beszélőket hallgatva, olyan nagyon nem érzem szépnek.


Azt ügye tudod, hogy a nyelvtanuk alapjaiban eltér latin nyelvektől? Teljesen más filozófiára épül, és az írásjeleik is nagyon egyediek, és nem is egyféle.

2020. jún. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Itt indul online tibeti nyelvtanfolyam: [link]

Itt pedig kis létszámú csoportokban tanulhatsz Budapesten: [link]

Ha ez a szíved vágya, és van rá lehetőséged, hajrá!

2020. jún. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Előbb a magyarral kellene tisztába jönni.
2020. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Barátaim,köszönöm a válaszokat.😊

Lemerem fogadni bármelyikötöknél többet tanultam a suliban.

Lehet,hogy probléma van a fogalmazásomal ,de én elfogadó vagyok az emberekel nem itélkezem ameddig nem ismerek meg valakit.

Gyereként oxigén hiányos álapotba került az agyam és egyébb idegerendszeri problémáim is vannak.Mikor ovis voltam közölték édes anyámal az agyamnak az a része ami a mozgás kordinácioért felelős sérült ezért mind a járásomban és a kézügyeségemben is lesznek problémák kész csoda ,ha egy vonalat meg tudok majd huzni és egész életembe analfabéta leszek sose fogok megtanulni írni olvasni suliba se járjak mert ezen úgy se fogok tudni változtatni.

Nagyon sok munkába került ,hogy ne legyen igazuk ,hétköznaponként 4-5 órát hétvégente ennek a kéttszeresét ha nem többet tanultam volt olyan hétvége ,hogy reggel nyolckor felkeltem és még esti is a szüleim ott üvöltözte velem ,hogy végre sikerüljön egy vonalat meghuzni vagy egy betüt felismerni.

Általános iskola felső tagozatban sikerült egyáltalán a szavakat megérteni.

Tesiből a mozgás kordinácios problémám miatt ,humán tárgyakból is sose volt sikerel élményem a matek volt az egyetlen dolog amit imádtam és nagyon teszet szeretem mert egyedül eből volt siker élményem.

Lehet,hogy borzasztóan fogalmazok ,de nem bánom mert így is százszor túl tejesitetem azon amit a gyógypedagogusaim vagy a neurologusom mondot.

A retegés gyereként mindig olyan maradok sose fogok megtanulni írni olvasni siker élményem sose volt semmiben csak reményketem elmulik ez az álapot.Nagyon sok munkám van benne tényleg sokal többet tanultam mint az évfolyam legjobb tanulói ,de sose vittem többre és nem is fogom amit már nem bánok.

Lehet bántani az álapotom miatt ,de nincs kizárva ,hogy en eljusok egyáltalán idájig azért is szászor többet tetem mint ti az átlagos életetekben.

Tapasztalatom az ,hogy általában nem a jó tanulok és az ineligens emberek szoktak bántó kommenteket írni ide hanem azok akik egyit se tetek az életükért mint én az enyémrt vagy azok akik ugy jobban tudnak fogalmazni mint én ,de egyáltalán nem okosak és nem csinálnak semmit az életben nem vitték semmire és másokon élik ki a problémajukat interneten.

Nem fogom szégyelni ilyen vagyok mert én eről nem tehetek.

Csak kiváncsi voltam ilyan problémákal hogyan menni egy nyelv megtanulása újra és mennyit javult az álapotom és mivel ez érdekel ezért kérdeztem eről a nyelvről.

Én már rég megbékéltem a szívemben és nyugotan lehet írni a kérdésemnek nem megfelelő kommentek ide vagy bárhova ,de nektek se ártana végre elfogadonak lenni és megbékélni a múlt sérelmeit.

Mai napig harcolok a problémáimal tanulok fejlesztem magam és nem fogom csak azért rosszul érezni magam mert ide írsz.

Nyugotan írj csak és mond meg a véleményedet tényleg nem bánt csak egy dolgot ne felegy el az egyik a karma a másik meg a következő életed ahol kitudja milyen betegségel fogsz születni vagy elég csak egy baleset persze remélem nem lesz semmi ,de az életed egy perc alatt megváltozhat és lehet azt a tudádt amivel most rendelkezel egy perc alatt el is felejtheted.

Tudom ti azt hiszitek csak azért mert egészégesnek születetek ezért nem történhet veletek semmi,de hid el veled is bármikor történhet bármi és az életed egy perc alatt megváltozhat.

Kívánok szép napot ,legyen csodás életetek.😊

2020. jún. 9. 12:10
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Pedig igaza van az első válaszolónak, elmondom miért: nagyon sok nyelvtanulónak abba törik bele a bicskája, hogy a saját anyanyelvén nem tudja értelmezni a példamondatot, nem ért alapvető nyelvtani kifejezéseket (pl nehéz úgy elmagyarázni egy vonatkozó névmás használatát, ha nem tudod mi az a vonatkozó névmás) és egyáltalán, ha az anyanyelvedet, amit 0 éves korodtól kezdve hallasz nap, mint nap, tanultál iskolában nem sikerül egy elfogadható szinten elsajátítani, akkor bizonyosan nem fog menni egy idegen nyelv sem, hiszen magyarul, az anyanyelveden nem tudod megfogalmazni helyesen a mondandód. Ez nem lenézés, lecseszés, lesajnálás, ez sajnos tény. Makacs tény. Hiába sorakoztatsz fel egy nagy halom kifogást, magyarázatot, hogy miért nem sikerült magyarul megtanulnod, mert akkor is kell hozzá az anyanyelved, hogy értelmesen meg tudd tanulni. Ez olyan, mintha azt mondaná a meteorológus, hogy holnap szakadni fog az eső és erre közölnéd, hogy nem jó, mert nincs nálad esernyő. Erre nem fog a homlokára csapni a meteorológus, hogy "bakker bocsi, nézek más időjárást", hanem sajnos akkor bőrig fogsz ázni, esetleg szerzel addig egy esernyőt. Itt is ez a helyzet. Nem fogod te semmilyen nyelv szépségét elsajátítani (egyébként tényleg kicsit szerencsétlen ez a megfogalmazás, mondhatni értelmetlen), ha a közvetítőnyelv, esetedben az anyanyelved sem megy, ugyanígy gondot fog okozni az idegen nyelven való megfogalmazás, ott még ennél is inkább értelmezhetetlen, helytelen lesz. Ez a helyesírás egy középszintű érettségin is elfogadhatatlan egyébként.
2020. jún. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5

Nem kifogásogokat hoztám fel tényeket mondtam....

Nem baj rá fogsz majd jönni ha olyan dolog történik az életdben nehogy azt híd mindig ilyen szeresncsés leszel.

Kébzeld el van középszíntű érettségim sőt tovább megyek felső oktotásba járok.

Sose adtam fel és sose fogom egy valamit megtanultam nem nektek kell megfelelnem hanem magamnak.

Lehet hogy sose leszek nyelvész talán tényleg nem fogom megtanulni a tibeti nyelvet vagy mást rendesen vagy sehogy se ,de reál tárgyskbol jó vagyok az nekem bőven elég.

Mellesleg ne hogy azt híd más diákok olyan anyira jók magyarbol van olyan ismerösöm aki alig tud leírni egy mondatot még is van érettségie sajnos ennek semmi köze hozzá mert a mai világban nem az számít ki mit tud hanem mennyire vagy mázlista híd el....

2020. jún. 10. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, nekem fura érzésem van, hogy egyre helytelenebbül írsz.


De azért, mégis, a higgyed-et rövid alakban 2 d-vel, hidd-nek írjuk.

2020. jún. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!