Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelv tanulása, egytől...

Orosz nyelv tanulása, egytől tízes skálán mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

megdobogtatja a szívem egy orosz lány, aki okos, szép, kedves, tud főzni, és profi pubg játékos.


és meg akarok vele ismerkedni.



2020. júl. 10. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először tanuld meg a cirill abc-t az nem olyan nehéz könnyű megjegyezni, amúgy nem olyan nehéz ami nehezebb szerintem benne a kiejtés főleg ha olyan betűk követik egymást amire nem ál rá a nyelved. Én személy szerint az orosz nyelvet csak a barátom által tanulgatam mert nagy orosz mániás volt ezért rámragadt valamennyi meg utána itthon anyám régi orosz szótárából tanulgattam még általános iskolás koromban kb. 10 éve 13 évesen.
2020. júl. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire érdekel a nyelv.
2020. júl. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A cirill ábécét eleinte nehéz írni-olvasni, és ugye a kiejtés is nagyon megeröltető, de egy pár óra gyakorlás után valamennyire belejön az ember és szerintem ez benne az egyik legnagyobb akadály. Maga a nyelvtani nehézségét úgy a némettel tenném egyenlővé, talán még egy kicsit annál is nehezebb, de ez szubjektív vélemény.
2020. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én is oroszul tanulok, olyan gyenge B2-n lehetek, szerintem nem nehéz!:) Előtte németül tanultam, na ott a névelők eleinte legyőzhetetlen akadálynak tűntek. Az orosz mondatalkotás, gondolkodás nagyon hasonló a magyarhoz, ezért nem mondanám nehéznek. Alapvetően sem nehéz nyelv, vannak sajátosságai, a cirill abc igazán könnyű. Ami nehéz, az a hosszú msh-kal teli szavak, amikre rá kell állítani a nyelvünket. Olyan 10/6 nehézségűnek mondanám. (a németet pedig 10/5-nek)
2020. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10/8
2020. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!