Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki diszlexiás az mentesül a...

Aki diszlexiás az mentesül a diploma kiadásához szükséges középfokú nyelvvizsga letétele alól?

Figyelt kérdés

Nálam 1997-ben állapították meg hogy diszlexiás vagyok. Az idegen nyelvekhez való érzékem egyenlő a nullával. Magyarul jól kommunikálok, és választékosan beszélek. (Kommunikációs főiskolán végeztem idén.) A főiskolai évek alatt tanultam angol nyelvet, de biztos vagyok benne hogy nem tudnék belőle középfokú vizsgát tenni. Egyszerűen nem megy! :(

Az igazolás amit annak idején kiállítottak még megvan és életem végéig érvényes. Most jutott eszembe hogy talán fel tudnám használni a nyelvvizsga kiváltása céljából. Valakinek van erről tudomása hogy hogy működik ez? Keresgéltem a neten, de sok helyen mást olvastam.

Valahol azt írják hogy ki lehet vele váltani, másutt azt hogy nem, és olyat is olvastam hogy vagy a szóbeli vagy az írásbeli vizsga alól tudom mentesíteni magam ezzel az igazolással.

Pontosan hogy van ez?

Az egyik oldalon azt olvastam hogy: "akiknél a diszlexia megállapítása megtörtént, azok mentesülnek az idegen nyelv tanulása és számonkérése alól"

Alatta pedig a következő szöveg volt: "Ha a diszlexiás személy felsőoktatásban szeretne diplomát szerezni, annak elegendő a középfokú nyelvvizsga egyik részét teljesíteni. Azaz vagy az írásbeli vagy a szóbeli vizsgán kell megfelelnie."

Ez az utóbbi két mondat már ellentmondás, mivel ha éveken át fel vagyok mentve a nyelvtanulás alól, akkor hogy várhatják el bármikor a későbbiekben egy főiskolán hogy bármilyen nyelvvizsgát szerezzek????? Ez még úgy is gáz ha csak az egyik részét kell teljesítenem!

Erről valaki valamit?


2010. aug. 5. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Nincs időm most végigolvasni, mert hosszú, de a nyelvvizsga című bekezdésben azt írja, hogy a felsőoktatási törvény szerint (ott van a paragrafus is) szükség esetén a teljes nyv. alól mentesülnek.

[link]

2010. aug. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Banyek, ha ez így van, akkor én is elmegyek egy nevelési tanácsadóhoz, és szerzek egy ilyen lapot (Y), úgyis van ismerős :D
2010. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én tényleg diszlexiás vagyok, de amikor voltam ezen a vizsgálaton akkor volt ott egy kb. 24-25 éves srác akin látszott hogy abszolút NINCS ilyen problémája és megkapta a papírt ugyanúgy mint én! Nem kell hozzá más csak egy kis lóvé vagy egy jól megrakott ajándékcsomag a két nőnek akik a vizsgálatot csinálják. Én Kaposváron voltam a megyei képességfelmérő intézetben.
2010. aug. 6. 12:11
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Hogy látszott a srácon? Kék volt a szeme? Vagy zöld volt a nadrágja? Kiképezted magad látnokkal egybekötött gyógypedagógusnak?

a válaszoló

2010. aug. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként a diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia ilyesmi 90%-a kamu, lassan mindenki SNI-s lesz... De, ha ezzel ki lehet kerülni a nyelvvizsgát, akkor én is beállok a sorba :)
2010. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A srác az anyjával jött valami fullos kocsival, fullos szerkóban, és úgy jött a folyosón mintha Ő lett volna valaki... Az ilyennek tuti hogy semmi baja nincs, csak anyuci apuci gazdag, és megelégelte hogy a kicsi fiúk huszonakárhány éves és még mindig 10.-es esetleg már 11. ... Persze lehet hogy Ő is diszlexiás volt... ki tudja.. csak nekem a körülményekből és a szituból nem úgy jött le mivel később érkeztek és hamarabb is bekerültek mint én. Állítólag Ők időpontra jöttek vagy mi.
2010. aug. 6. 17:57
 7/12 A kérdező kommentje:
JAH ÉS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!!!! MA FELHÍVTAM A SULIMAT ÉS AZT MONDTÁK HOGY HA EGYÉRTELMŰEN TARTALMAZZA AZ IGAZOLÁSOM A NYELVTANULÁS NEHÉZSÉGEINEK RÉSZLETEZÉSÉT, AKKOR NEM KELL NYELVVIZSGÁT BEMUTATNOM!!!! AUG. 23.-IG BE KELL VINNEM ÉS ELFOGADJÁK! A DIPLOMÁBAN NEM TÜNTETIK FEL HOGY NINCS NYELVVIZSGÁM! :):)
2010. aug. 6. 18:01
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
Én úgy tudom,hogy csak egy része alól kaphatnak felmentést. Félig jogosnak érzem. Szerintem ha valaki beiratkozik felsőoktatásba akkor ne kérjen ilyen felmentést. Elsőben nehezen ment a matek,írás,olvasás. Anyukámnak hála megtanultam mert foglalkozott velem. Angolból is elég gyenge voltam szinte mindig. 4 sikertelen középfokú nyelvvizsgám van.Nem értem,hogy aki papírt kér miért nem tudja először megpróbálni és utána megmondani ,hogy képtelen megtanulni? Más meg évekig próbáőlkozik. Nincs igazság. Plusz ha tényleg pszichés akkor meg könnyen lehet kezelni és nem kell papír (pszichológus). Nekem idegrendszeri bajom van de soha semmilyen felmentést nem kaptam. Ha felsőoktatásba megy valaki próbálja meg megcsinálni ha meg nem tudja ne menjen felsőoktatásba. Utálom az olyan embereket akik meg se próbálják csak rohannak a felmentésért. Te is először próbáld meg és csak akkor rohangálj ha már 4-5 vagy több sikertelened van de amíg egy sincs addig ne.
2011. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én jogra fogok menni és én is diszes vagyok a nyelv vizsgát ott is kérik de nem lesz rá szükség így tehát a felmentés jogos a kötelező latint megtanulom de amúgy meg nem fogok olyat tanulni amit nem hasznok nem is beszélve hogy 6 és fél évig tanultam nyelvet több kevesebb sikerrel voltam 4 is kettes is de mivel MAGYARBÓL is nehézségeim vannak helyesírás külalak de sokszor beszédben is hibázom ne várjanak el tőlem olyat hogy idegen nyelv annak ellenére viszont a többi tárgyból jó vagyok tehát nehogy azért ne kapjak diplomát mert nincs nyelvvizsgám
2011. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bubu933 válasza:
Nekem csak az a véleményem, hogy nem kell szidni azokat akiknek ilyen problémája van rossz ez így is anélkül, hogy mások még szidnának. Ha a magyar sem megy akkor hogy várják el, hogy egy más nyelven tanuljunk. Ha én diplomát akarok akkor nekem miért ne legyen, csak mert diszlexiás vagyok? Nekem is lehet az ami másoknak.
2013. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!