Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Where are u from/live használata?

Where are u from/live használata?

Figyelt kérdés

Akkor egyértelmű, ha két helyszín van. (Pl: Pestről megyek londoni egyetemre)

Viszont ha később a londoni lakásomból megyek egy pl oxfordi állásinterjúra... Akkor ott mit kell mondani?

Ha úgynézzük Magyarországról származom, és Londonban csak „live”viszont már ilyen szempontból semmi közöm az eredeti országomhoz, és Londonból jövök. (Csak hogy általában from-ot kérdeznek az angolok)



2020. nov. 14. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Valahogy csak el tudod magyarázni. I was born in ... but I've lived in ... since ...
2020. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
I'm from Hungary but I live in London currently. Két különbzöző dolog, mondd el mindkettőt ilyenkor.
2020. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen 1. el tudom magyarázni, és erre gondoltam is. Csak érdekel, hogy erre van e valami szokás. Hogy ne húztam feleslegesen az időt.
2020. nov. 14. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

A "Where are you from?" nekem, főleg külföldiként Angliában, mindig "Honnan származol?" lesz.

A válaszom attól függ, mennyire érzem magam londoninak.

"I'm from Hungary originally but now I live in London."

"I'm from London but I was born in Hungary."


Lassan öt év után én még mindig az első változatot használom...

2020. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Hallottam már mindkét értelemben, de a második az kizárólag brit, ott is főleg idősebbektől hallottam ilyesmit.

2020. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már belefutottam Londonban abba, hogy a where are you from kérdésre automatikusan válaszoltam hogy Hungary, erre kiderült hogy Londonon belül értette.

Ilyenkor Amúgy máshogy szokták kérdezni pl where do you staying, vagy are you local here stb.

2020. nov. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
A where are you from általában az országra értik a where do you live az hogy hol élsz.
2020. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
A 7es irta jol. A where are you from azt az original orszagra ertik nem pedig arra hogy most hol elsz mert az Where do you live. Nyilvan azert kerdezik inkabb azt hogy where are you from mert halljak az akcentust de nemtudjak hova tenni.
2020. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
8as vagyok. Meg azt elfelejtettem, hogy azt ne hasznald amit a 2es irt, hogy “currently”. Ezt igy senki nem hasznalja es ugy johet le, hogy tervezed az elkoltozest ami nem biztos, hogy jo pont allasinterjunal (12 eve elek kint finance teruleten dolgozom, ugyhogy napi szinten professzionalis angolt hasznalok) nem lehuzni akarom a valaszolot csak egy tanacs😊
2020. nov. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!