Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú ismerettel a...

Angol felsőfokú ismerettel a spanyolt vagy a németet "könnyebb" megtanulni középfokú szintig? Melyiket lehet ugyanannyi tanulással időben hamarabb elsajátítani?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a német is megtanulható, vannak hasonló szavak benne az angolhoz ami számodra előnyt jelenthet, viszont a der/die/das használata, ami magyarban a/az névelő sok kacifántosságot von maga után. Minden szónak más-más a névelője, amiben egy szinten van logika, de nem minden esetben. Nincs benne annyi igeidő mint az angolban, viszont azon belül sok erős ige van, amiknek külön-külön kell megtanulni a formáit. Sok igének van vonzata ami tárgyas/részes/birtokos esetet vonzhat.


Ha a mondatokat nézzük használhatunk pl.: egyszerű, fordított, vagy úgynevezett KATÁ szórendet.


Ez csak pár példa, a nyelvtani részből.


Összesítve:


Szerintem értékes ha tudsz németül beszélni, viszont angol után nehezebb németet tanulni mint német után angolt. Viszonylag gyorsan eljuthatsz beszélő szintre, én egy barátomnak fél éve "tanítom" a németet (nem vagyok tanár, csupán egy volt német iskolás diák) és ahhoz képest, hogy szinte 0-ról kezdte, már megvan egy alapja, amit használni tud.


Ha csak beszélői szinten kell a nyelv gyorsan elsajátítható, de véleményem szerint ahhoz, hogy nyelvvizsgád is legyen belőle több évet kell tanulnod. (persze ez egyénfüggő)



A spanyolról sajnos nem tudok nyilatkozni, de szerintem gyorsabban elsajátítható.

2020. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindhármat tanultam. A spanyol szókincs közelebb van az angolhoz (az angolban sok a latin eredetű szó), a német szereti "saját maga" képezni a szavait. Bár ez valamennyire szubjektív, de azt mondom, hogy a spanyol könnyebb akkor, ha csak angolból van előismereted.


Le tudod magad is ellenőrizni, ha rámész mondjuk egy német, illetve egy spanyol wikipedia-oldalra. Biztosra veszem, hogy a spanyolnál több ismerős szó lesz.

2020. dec. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Beszélem mind a három nyelvet, nagyjából egy szinten van nehézségben a német és a spanyol, a németben a három nem miatt összetettebb a névszói ragozás, a spanyolban viszont az igeragozási rendszer bonyolultabb egy fokkal. Igazából a motiváción múlik, melyiket tanulod könnyebben. Amit az ember szeret, az jobban ragad. Én annak idején 7 hónap alatt tettem németből középfokú nyelvvizsgát, most spanyolból egy tanítványom 9 hónap alatt csinálta meg. Ehhez persze napi több óra önálló tanulás kell, nem elég az, hogy heti 1-2 órában haladtok az anyaggal, aztán valami tessék-lássék házit összedobsz. Ilyen tempóban csak úgy megy, ha egyedül is tudsz új anyagokat feldolgozni, vagy van pénzed napi több órás intenzív tanfolyamokra.
2020. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!