Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amgolul jól tudó emberek!...

Amgolul jól tudó emberek! Leellenőriznétek nekem a napi rutinom, hogy nyelvtanilag, helyesírásilag helyes-e?

Figyelt kérdés

Daily routine

I get up in the Morning at seven. I wash my face, brush my teeth, and get dressed. I don't have breakfast. After get dressed I go to school. I go to school on foot. The shool start at Quarter to eight. . We have got a day seven or eight lessons. The school finish at two pm. After the school I go to College. In College I have lunch. In the afternoons I study, watch a movie, and listen to music. I have dinner at seven pm. After dinner I have a shower and brush my teeth. I go to bed at eleven pm.

Mindent javítsatok, már csak ha valami nagy betű vagy kicsi, azt is, vagy ha vessző hiányzik, meg ilyeneket. Köszi♡



2021. jan. 13. 21:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Amiket én kijavítanék:

After getting dressed...

We have got seven or eight lessons a day.

The school finishes...

After school...

2021. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
morning, college, quarter kisbetűs
2021. jan. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Daily routine


I get up in the morning at 7.

I wash my face, brush my teeth, and get dressed. I don't have breakfast. After getting dressed, I leave for school. I walk there. School starts at 7:45. We have 7-8 lessons a day. Teaching finishes at 2 pm. After school, I go to the dormitory. I have lunch, and in the afternoon I study, watch a movie, and listen to music. I have dinner at 7 pm. After dinner, I have a shower and brush my teeth. I go to bed at 11 pm.

2021. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Sehol nem kell nagy kezdőbetű a mondataidon belül. (morning, quarter, college)

College: szerintem kollégiumot akartál írni, ami viszont "dormitory" vagy "student hostel".

Lesson: a tanóra inkább "period" (We have seven or eight periods a day.)

A szóismétléséket próbáld meg elkerülni. Pl. "After getting dressed, I go to school on foot. It starts at quarter to eight."

2021. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

the school starts

seven or eight lessons a day (te jó ég, ez valami szadista gladiátorképző, vagy tényleg van manapság nyolc óra?)

előbb csak gyorsan futottam át, de a college ide nem is lesz jó, az angolban az nem kollégiumot, hanem főiskolát jelent. "the dorm" lesz a jó szó.

watch a movie or listen to music, mert nem egyszerre csinálod

írd le most megint, és átnézzük

2021. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
College nem megfeleloje a magyar kollegiummal.
2021. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%
#4 én mindig is college-nak ismertem a kollégiumot, a tanórát pedig lesson-nek. Szerintem az rendben van
2021. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
43%
7: Ha te mindig is úgy ismerted, akkor biztosan az a jó.
2021. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
Jó, ti már ketten mondjátok, akkor nektek van igazatok...
2021. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%

Manapság, ha gimiben hat órád van, az áldás, és elképesztő ritka, ötös :D


Daily Routine (angolban a cím majdnem minden szava nagybetűs)


I get up at seven in the morning. I wash my face, brush my teeth, and get dressed. I don't have breakfast. After getting dressed, I go to school. I go to school on foot. School starts at a quarter to eight. We have got seven or eight classes a day. School finishes at two pm. After school, I go to college. In college, I have lunch. In the afternoons I study, watch movies, and listen to music. I have dinner at seven pm. After dinner, I have a shower and brush my teeth. I go to bed at eleven pm.


Amúgy biztos college-t akartál írni? Az főiskolát, egyetemet jelent. Ott eszel?

2021. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!