Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amikor először jártál Németors...

Amikor először jártál Németországban, mit éreztél a németórák után úgy, hogy tanultad is a nyelvet rendesen? És Hollandiában mennyire használják a németet?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy lesz lehetőségem nyáron 1 hétre kiutazni a 2 országba, de ha nem, az se baj. De így jobban motivál, hogy tanuljam a németet. 2 éve tanulom, a szóbeli része nem könnyű, az írásbeli már jobb, a lényeg, hogy mire számítsak? Nem beszéltem még németekkel, hallgatom a tankönyvi szöveget, de filmet nem értek.

2021. ápr. 14. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Eddigi tapasztalataim alapján a hollandok nem nagyon beszélnek németül. Angolul viszont mindegyik tud.
2021. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Amikor az autómat vettem, akkor jártam először Németország déli részén. A megértéssel nem volt probléma, az eladó török volt, de szépen beszélte a nyelvet. Viszont volt szerencsém bajorokkal is "beszélgetni", na az nulla. De így értsd, hogy nulla. Az egy külön nyelv, a tanult némethez semmi köze nincs.
2021. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

én általánosban tanultam egy éve németet, amikor apámat meghívták Baden-Wüttenberg tartományba egy előadássorozatot tartani, és ledumálta a szervezőkkel, hogy a családját is vihesse. Akkor voltam ötödikes, az öcsém elsős, az anyám meg makogott három szót németül (én nagyjából tízet, ebből öt állatok neve volt). Szóval sokat nem értettem a nyelvből, de az összes tudásomat nagyon büszkén felhasználtam, és igazából nagyon kedves és támogató volt mindenki a környezetünkben, szerintem ez biztos adott egy nagy lökést!

Alapvetően a nyugati emberek hozzá vannak szokva a külföldiekhez, mindig bene van a pakliban, hogy kicsit egyedi kommunikációs eszközöket kell használni. a többség szerintem segítőkész. Ha bizonytalan vagy, látogasd meg a nagyobb turistaközpontokat, egy eldugott faluban hamarabb találsz valakit, akinek semmi kedve nincs hozzád. A hollandok kevés németet beszélnek, hangzásra nem annyira hasonlít a kettő, de írásban eléggé.

2021. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Mikor először voltam kint, egyedül mentem idegen helyre. Akkor már 3 éve tanultam németül a suliban (amiből mondjuk egy évig volt jó tanárom). Elhatároztam, hogy bár jobban beszélek angolul, nem fogok angolul kommunikálni, mert németül akarok gyakorolni. Első nap alig pár szót értettem. Baromi gyorsan elfáradtam minden nap a nagy koncentrálásban. Viszont sok szempontból fejlődtem. Fejlődött nagyon a német tudásom, a hét végére komoly monológokat az adtam elő nekik politikáról, történelemről, bármiről. És rengeteget fejlődött az a képességem, hogy figyeljek a testbeszédre. Pár napig ugyanis ebbe kellett kapaszkodnom.

Mikor Hollandiában voltam, mindenkivel angolul kommunikáltak, kivéve, ha valaki nem tudott a hostelben angolul, akkor azzal az ő nyelvének megfelelően újlatin nyelven (francia, spanyol, olasz egyre megy, én beszélem az egyiket, de értem a többit, megértettük egymást), ha német, akkor németül, egyébként magyarul, ha úgysem beszél sehogyse. Rendesen bele is lehet kavarodni amúgy.

Sok sikert, remélem sikerül kiutaznod

2021. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszaitokat, szívesen olvasom még.
2021. máj. 9. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, melyik tartományba mennél. Alapvetően Észak-Németországban emberi nyelven beszélnek, és valószínűleg meg fogod őket érteni. Délen bizony vannak olyan régiók, ahol nagyon erős a dialektus, ráadásul identitáskérdést csinálnak belőle (= azért se hajlandóak "normálisan" beszélni). Egy idő után persze meg lehet szokni, de egy kezdőnek nagyon zavaró. Hollandiában nem nagyon beszélnek németül, legfeljebb a fiatal generáció. Angolul sokkal többen tudnak.
2021. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy évet tanultam németet nagyon kevés óraszámban. Hetente kéthetente egy óra, készülni se tudtam sokat, mert suli és munka mellett jártam tanárhoz, szinte csak hobbiból. Viszont rengeteg hanganyagot hallgattam a szabadidőmben. 80%-bn kb ebből állt a nyelvtanulásom. Most jöttem ki ezzel a kevéske tudással Németországba, senki nem beszél körülöttem se angolul se magyarul, és meglepődtem, hogy mégis mennyire könnyen megy minden. Telefonálás, ügyintézés, munka, beszélgetés. Ügyintézéskor persze mindig nagy a kísértés, hogy megkérdezzem, beszél-e az illető angolul, de eddig mindig sikerült ellenálnom :D és németül megoldani a dolgot. Érdekes, hogy a legtöbbet egy tájszólásban beszélő személlyel kommunikálok. Ő legtöbbször normálisan beszél, de van, hogy megfeledkezik magáról, és olyankor elkezdi izomból nyomni :D Kicsit valóban fura ez, de simán hozzá lehet szokni. Nekem kifejezetten tetszik is, amikor így beszélnek. Nagyon keveset tudok még németül, alapfok max, de így is működik a dolog érdekes módon. És napról-napra javul a nyelvtudásom. Szerintem ha te már ilyen rég tanulod a nyelvet, mindenképp jó ötlet, ha kimész egy kis időre, és megpróbálsz annyi némettel beszélni, ahánnyal csak tudsz. Eddigi tapasztalataim szerint megértőek a kezdőkkel, és senki sem fog kinevetni vagy ilyesmi.
2021. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!