Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy orosz nyelvet...

Joe2 kérdése:

Német vagy orosz nyelvet válasszam második nyelvként?

Figyelt kérdés
Az első idegennyelvem az angol volt,de kellene még egy középfokú nyelvvizsga. Az lenne a lényeg,hogy minél könyebben,gyorsabban magtanulható nyelvet válasszak,de később munkaválaláskor is fontos legyen. (Közgáz vagy esetleg matek szakirányt választanám.) Nem tudom,hogy melyiket hasznosíthatnám legjobban a kettő közül a későbbiekban.
2010. aug. 22. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább német. Könnyebb is és szerintem több hasznát is veszed.
2010. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
orosz,már nagyon ritka és keresett is(egy orosz szakos)
2010. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nehézségben kb egy szinten vannak. A németnek a nyelvtana bonyolultabb, az oroszt pedig a cirill írás-olvasás teszi nehézzé. Szerintem mindkettő hasznos, talán most még a németet tudod jobban hasznosítani, de ez változhat. Már most is nagy szükség van oroszul tudókra. Én a suliban angolul és németül tanulok, hobbiként oroszul (:
2010. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én második idegennyelvként oroszt tanultam középiskolában és sokkal jobban szerettem, mint az angolt. A németnél és angolnál egyszerűbb a nyelvtana és általában a szavakat is úgy kell ejteni, ahogy le vannak írva. Ne riasszon vissza a cirill írás sem, hamar meg lehet tanulni. Arról nem is beszélve, hogy pl. a közgazdasági szakterületen hiány nyelvnek számít.
2010. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindkettőben sokat kell ragozni, és mindkettőben van három nem is. El kell szakadnod az angol nyelvtani alakzatoktól. Az oroszban könnyebb eldönteni, hogy melyik főnév milyen nemű.
2010. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb. hasonló nehézségűek. Hogy melyik hasznosabb, az a szakiránytól függ, a közgáz/matek esetében azonban mindkettő fontos. Azt válaszd, amelyik tetszik, ez most az a helyzet.
2010. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az oroszt tanulom. De tudom milyen a német is, mert a barátnőim azt tanulják mellettem. A némettel mindig vacakolnak, valahogy a szavakat nehezen tanulják.


Az orosz szerintem nagyon egyszerű. Nyelvtanilag könnyű, gyorsan tanulható. A cirill betűket meg nagyon hamar meg lehet szokni és ha már tanulod 2 hónapja az olvasás is egyszerűen megy.

2010. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A cirill betűk az kb. 1 nap. Megszokni 1-2 hét.


Mi a nehéz a németben?

1) Agyonbonyolított, merev nyelvtan. Nehéz úgy összerakni egy mondatot, hogy ne legyen hibás.

2) Minden főnévnek meg kell tanulni a többes számát és a nemét. Általában ez nem kikövetkeztethető.


Az oroszban az a nehéz, hogy:

1) A kiejtése, legalábbis első megközelítésben, nehezebb, mint a németé. Viszont az oroszok nem tesznek úgy, mintha nem értenék azt, aki nem tökéletesen beszél, hanem örülnek, ha egy külföldi veszi a fáradságot és oroszul próbál beszélni. Jól tűrik a hibás beszédet is, mert Oroszo.-ban nagyon sokaknak nem anyanyelve az orosz.

2) A szavaknál meg kell tanulni, hogy hol a hangsúly, és esetenként, hogy hogyan mozog. Mivel a hangsúly erősen befolyásolja a kiejtést, ezért ez a gyakorlatban szerintem könnyebben megtanulható, mint az, hogy der/die/das tartozik-e egy szóhoz, de kétségtelen, hogy többletmunkát jelent, nem elég megtanulni magát a szót.

3) Az igéknél vannak a befejezett és a befejezetlen alakok. Egyiket a másikból többféleképpen képzik, illetve van, hogy az ige egész máshogy néz ki a két aspektusban. Tehát az orosz igék is magolósak (a németek is, mert ott rendhagyó múltidő, umlaut és brechung van).


Tehát a két nyelv kb. ugyanolyan magolós, az orosznak nehezebb a kiejtése, de nincs olyan veszettül bonyolult és merev nyelvtana, mint a németnek. Oroszul könnyebb összerakni olyan mondatot, ami nem lesz "hibás" valamilyen elcseszett szabály miatt.

2010. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!