Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nehezebb nyelv? (orosz,...

Melyik nehezebb nyelv? (orosz, francia, német, angol)

Figyelt kérdés
2008. dec. 6. 12:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

Mivel ebből 3at beszélek én igy sorolnám a legkönnyebbtől a legnehezebbig :

1. angol

2. német

3. orosz (a ciril irasmod miatt)

4. francia (de ezt nem beszélem)

:)

2008. dec. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Az osrosz nyelvet nem ismerem. De az előzővel értek egyet.
2008. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat a billentyűzet kezd elromlani osrosz helyett oroszt értettem.
2008. dec. 6. 14:21
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Én az orosz kivételével mindet beszélem, és szerintem a sorrend:

1. Angol

2. Francia

3. Német

2008. dec. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%
a magyar :D
2008. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

a legkönnyebb az angol. én tanultam németet és franciát is és szerintem a német talán könnyebb. az orosz nekünk szerintem a legnehezebb, mert még az abc-jük is más, más nyelvcsaládba tartozik, amit ritkán hallani. (nem ugy mint pl a franciát)

szóval az én sorrendem:

1. angol

2. német

3. francia

4. orosz

2008. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Hát, nem tudom, nekem az angol valahogy nem megy. Szerintem a 4 közül a német a legkönnyebb, legalábbis nekem. :) Most épp franciát szeretnék tanulni, tehát arról még nem tudok véleményt alkotni. Az orosz meg szerintem nem nekünk való, de ki tudja, lehet neked jól menne. :'D
2008. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem:

-Angol (elég könnyű a nyelvtan, de a szavak kiejtése nehezebb)

-Német (nehéz a nyelvtana, de a szavak kiejtése könnyebb)

-Francia (nem beszélek franciául, de úgy érzem könnyebb, mint az orosz, de nehezebb, mint a német)

-Orosz (hát nem éppen csak az ABC miatt; a nyelvtan és a ragozások is nagyon nehezek /olyasmi, mint a magyar/, de már az is előny /cirill ABC-t használó országokban/, ha vki el tudja olvasni)


A 4 nyelv közül csak franciául nem tudok.

2009. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nincs könnyű vagy nehéz nyelv. Valamennyi elsajátításához komoly kitartás kell. Persze, ha egy külföldit kérdeznék arról, hogy mi a véleménye a mi nyelvünkről, az már egy más tészta.
2009. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként, ha már a nyelvekről van szó, szerintem érdemes megismerni a jeles fordítónak, a világ egyik első szinkrontolmácsának, a 16 (!) nyelven (angol, bolgár, dán, francia,, ivrit, japán, kínai, latin, lengyel, német, olasz, orosz, román, spanyol, szlovák és ukrán) „beszélő” Lomb Katónak nyelvtanulási módszereit, elveit is.


Kulcsszava mindenekelőtt az érdeklődés volt: a latin interesse szó (angol interest, francia intérêt stb.) magyarra kétféleképpen is fordítható: érdek vagy érdeklődés, közösen motiváció. Ez azt jelenti, hogy válaszolni tudunk ezekre a kérdésekre: „Mennyire érdekel ez engem? Mit akarok ezzel? Mit jelent ez nekem? Mire jó ez nekem?” Nem hitt az úgynevezett nyelvtehetségben. A nyelvi készséget egy tört alakjában szerette kifejezni, melynek számlálójában a motiváció áll (ami által még a legszorosabb munka mellett is elcsíphetünk naponta legalább egy tízpercet), nevezőjében pedig a gátlás (a megszólalástól, az ügyetlenségtől, a kinevetéstől való félelem). Meggyőződése szerint minél erősebb bennünk a motiváció, és minél inkább félre tudjunk tenni a gátlást, annál hamarabb tudjuk birtokba venni a nyelvet. …

2009. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!