Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyarok szeretik az olasz...

A magyarok szeretik az olasz nyelvet, és sokan tanulják?

Figyelt kérdés

Az olasz nyelv szerintetek mennyire kelendő a magyarok körében? Nagyon dallamos nyelv, és nem is nehéz, sok mindenben hasonló a magyar nyelvhez, mint például a ragozási szabályok és az a tény, hogy vannak ékezetes betűk és sok szót majdnem úgy ejtünk, ahogy le van írva, ezért józan paraszt ésszel azt gondoltam, hogy sok ember kap az alkalmon, hogy belekezdjen, mert oktatni is jó lehet, Olaszországba is sok ember akar utazni (legalábbis a pandémia előtt), annyira lennék kíváncsi, hogy ti tanulnátok-e olaszul (úgy általánosságban) ha nem kellene túl sokat fizetni érte? Én láttam olyan hirdetést, amin az állt, hogy 2200 meg 2500 ft 1 óra online. Az nekem olcsó kategóriának tűnik.


A válaszokat előre is köszi!



2021. jún. 10. 09:15
A kérdező szavazást indított:
Nagyon szeretnék tanulni, mert szeretem az olasz nyelvet
Szívesen tanulnék olaszul, de a munkám miatt nincs időm
Szívesen tanulnék olaszul, de a családom miatt nincs időm
Hobbiként tanulnék olaszul is, mert szeretek új nyelveket tanulni, de nem biztos, hogy az olasznak hasznát is venném, max utazáskor
Nem szeretem az olasz nyelvet
Kicsit elkezdett érdekelni az olasz, de annyira nem, hogy elkezdjem tanulni is
Az olasz helyett én maradok a franciánál
Az olasz helyett én maradok a németnél
Nem szeretek nyelveket tanulni
Olaszországba szeretnék költözni vagy csak egy jó ideig megszállni, ezért én meg akarok tanulni olaszul
28 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Én nem tanulnék olaszul, mert már pár évvel ezelőtt megtanultam viszonylag jó szintre (nyelvvizsga, OKTV, érettségi, egyéb versenyek). Azóta sokat felejtettem, és azóta 2 másik nyelvet is megtanultam legalább nyelvvizsga szintre. Szeretek olaszul beszélni, de nem fizetnék azért, hogy újratanuljam. Úgy gondolom, hogy pár óra olasz környezetben felelevenítené a tudásom nagy részét.

Egyébként kelendő, én rengeteg embert ismerek aki tud/tanul(t)/tanít olaszul.

2021. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem tetszik az olasz, de nem ezt választottam harmadik nyelvnek angol és német után, hanem egy egzotikusabbat. Olaszországra se vagyok kíváncsi, nem mennék oda. Tehát én csak akkor tanulnék olaszul, ha már tudok arabul, kínaiul, koreaiul, japánul, és oroszul.
2021. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Német, angol után nekem a spanyol volt szimpatikus, aztán franciául tanultam és tanulok azóta is (ehhez jól jött a spanyol előzmény, könnyebb volt elkezdeni). Nekem amúgy pont az olasz nyelv dallamossága nem tetszik. De amúgy sem állnék már neki még egy újlatin nyelvnek szerintem, inkább valami egzotikusabbat választanék.
2021. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért az erős túlzás, hogy az olasz nyelv nyelvtana hasonlít a magyaréhoz.... semmi köze hozzá. Ettől függetlenül szerintem az olasz egy logikus és viszonylag könnyen tanulható nyelv. A kiejtéssel keveset kell bajlódni, nagyon hamar rá lehet érezni, hogy mit hogy ejtenek.

A nyelvválasztásról meg az a véleményem, hogy az angol az alap, műszaki területen a német is, azon kívül meg mindenki olyan nyelvet válasszon, ami tetszik neki, függetlenül attól, hogy mennyire számít hasznosnak. Ha megtanulsz jól egy bármilyen nyelven, csak rajtad múlik, hogy fogod-e tudni hasznosítani. Rengeteg ismerősöm él a legkülönfélébb nyelvek tudásából, olyan életpályát választottak maguknak, ahol az az adott nyelv hasznosnak számít.

2021. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
70/80-as evekben legtobb no olasz pasirol/ferjrol almodozott. Sokan tanultak ebbol a celbol. Akkor az angolt senkit sem erdekelt.
2021. jún. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Szép és haszontalan nyelv. Nem fizetek érte, egyedül tanulgatom, ha épp kedvem tartja. Tömegek sem járnak nyaralni olaszba, mint amit itt lefestettél és soha nem adnék ki súlyos ezreket olasztanárra. De hogy te oda vagy a nyelvért, az nyilvánvaló.
2021. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha erdekel a nyelv, meg akarom tanulni, akkor egyedul, de akar penzt is kiadnek egy tanarert es nekifognek. Minek ehhez szavazas?
2021. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem egészen értem, hogy mire megy ki a kérdés, tanulni vagy oktatni szeretnél?
2021. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tanulok olaszt. Szívesen tanulom, szerintem nem is egy nehéz nyelv.
2021. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Angol és olasz után kezdtem tanulni az olaszt.


Motiváció:

- Tetszett a nyelv

- Volt sikerélmény

- El akartam menni Velencébe, Firenzébe és Rómába


Eredmény:

- A cégnél svájci vezetés van, ahol 80%-ban olaszok vagy olasz anyanyelvűek a vezetők: sokat tudom használni a munkámban, mégha az olasz nem is volt elvárás

2021. jún. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!