Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tud tanulni egy 15 éves...

Meg tud tanulni egy 15 éves is németül ha német nyelvi adót néz a tévében?

Figyelt kérdés
a + éves kisgyerekek ha a nyelvi adókat nézik akkor egy idő után megtanulják azt a nyevlet, ez müködik a tinédzserek körében is??? Ha ők is sokat nézik egy idő után tudnak majd külföldiül beszélni??
2008. dec. 8. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés az esélye. Ha sikerülne is, akkor az jó pár évet igénybe venne. Én javasolnám inkább, hogy nézzen német nyelvű filmeket, magyar felirattal. Vagy fordítva. De az első jobb, mert úgy hallja, hogy hogyan kell kiejteni. Ezek mellett még az is jó módszer, ha német nyelvű dalokat fordítgat magyarra, magától, a szavakat egyenként szótárazva. (Persze fontos tényező, hogy tetsszen a dal, mert így megmarad a fejében a dallam és a szöveg.)

Én így tanultam angolul másfél évig. Teljesen egyedül. Azóta angol alapfokom van, és mehetnék középfokra..

Sok szerencsét! ;)

2008. dec. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tévéből így már kizárt. Viszont van erre alapuló nyelvtanulási hatásos módszer, villám német a neve.

Próbáld azt!

2008. dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy 15 éves már nem fog TV-ből megtanulni németül. kisgyerekeknél ez azért megy könnyeben, mert nekik még nem alakult ki az anyanyelvi (adott esetben magyar)kompetenciájuk, és az agyi beszédközpontjuk és a hangképző szerveik még képlékenyebbek.
2008. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!