Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha németből emelt szintű...

Ha németből emelt szintű érettségit teszek, akkor feltétlenül kell pluszban a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Megéri egyáltalán emelt szintűt tenni németből? Melyik nehezeb? A középfokú nyelvvizsga vagy az emelt szintű érettségi ebből a tárgyból? Tapasztalatok? (Később nem szeretnék tolmács, vagy hasonló lenni, csak szeretem ezt a nyelvet, és elvileg van is hozzá tehetségem.)
2008. dec. 9. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyelvvizsga konnyebb (foleg, ha OSD-re mesz). Ha nem sikerul a nyelvvizsgad, ok, nem kapsz meg x pluszpontot, viszont egy rosszul sikerult nemet erettsegi lehuzza az atlagodat, s igy valamelyest a pontjaidat is.


Ha nem nemet szakra mesz, es nem eloiras egy nyelvi emelt erettsegi, en nem kockaztatnek. A tehetseg nem minden, az emelt szint eleg huzos, foleg nyelvbol. Persze ha olyan szakra mesz, ahol az egyik valaszthato targy a nemet, es a valaszthatok kozul egyikbol sem szeretnel emeltezni, akkor csinald ebbol, de ha nem muszaj, akkor ne. Szerintem.

2008. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, es a kerdesre valaszolva: nem, egyaltalan nem kell pluszban a nyelvvizsga, hiszen ha megirod 60%-ra az emeltet, nyelvvizsgat is kapsz automatikusan.
2008. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy a tervem az, hogy pszichológiára megyek, ott ha jól tudom, nem kötelező az emelt német.
2008. dec. 9. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
A pszichológia a szakon(ha így hívják) ott egyáltalán beszámítható tantárgy a német? Mert ha nem akkor felesleges szenvedni vele, nem kapod meg érte a 40 pontot. A nyelvizzsga pedig kib@szottul erősen ajánlott:D
2008. dec. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Beszamithato, idegen nyelv, magyar, tori, matek, biosz, ezek kozul kel valasztani 2-t. Az egyik feltetlenul emelt legyen, mert eleg telitett szakrol beszelunk.
2008. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az emelt szintű érettségi sokkal nehezebb, mint egy középfokú nyelvvizsga. Viszont nem biztos, hogy megéri, mert ott 60%-tól ötös, viszont számít a százalék is, és a pl. 65%-os emelttel lehett hogy rosszabbul jársz mint a 90%-os középszintűvel annak ellenére hogy kapsz plusz pontot. :)
2008. dec. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, beszámítják... és mivel az idegen nyelv, magyar, tori, matek, biosz közül német megy a legjobban, ezért gondoltam a német emelt szintűre...
2008. dec. 10. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!