Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Effortless english-t...

Az Effortless english-t használja valaki?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla? Érdemes elkezdenem?
2010. aug. 29. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én használom tavaly október óta. De mivel nem sok időm van hallgatni, még nem értem a végére. Jelenleg a 3. szint közepén tartok, ha minden jól megy, az idén be is fejezem. Persze nem hajt a tatár. Tart, ameddig tart.


Szerintem elég jó módszer. Bár nem érzi az ember, a legalapvetőbb mondattani szerkezeteket olyan módon kalapálja a fejünkbe a kis kérdezz/felelek játékkal, hogy tényleg nem kell gondolkodni a válaszon, automatikusan jön. Emellett nagyon jól fejleszti a hallás utáni szövegértést. Aki vizsgán a magnóhallgatástól fél, annak csak ajánlani tudom. 2-3 hónap alatt szinte teljesen leszokik az ember a szöveg olvasásáról. Én már jobban értem a hallott szöveget, mint az írottat, amióta az EE-t hallgatom.


A tanár jól magyaráz. Nem bonyolítja agyon a mondanivalóját "haladó" szavakkal, amire néhány angol hajlamos, merthogy szeretni választékosan kifejezni magát. A. J-nek az a célja, hogy minden szavát megértsd, és úgy is magyaráz, hogy meg lehessen érteni. Egyszerű mondatokban, jól artikulálva. Természetesen erős amerikai akcentussal, de mivel a világból ránk zúduló anyagok (filmek, zene) 99%-a amúgy is amerikai, talán nem is olyan nagy baj.


Mindamellett én hamar megunok egy leckét, és ha meguntam, megyek a következőre. Így nem a leghatékonyabb, mert elvileg csak akkor kellene a következőre menni, ha már álmodból felkeltve tudod a bárgyú mini storyt, és az összes szót, amit a vocabularyban magyaráz, de ő sem magyaráz el minden szót, sőt, a mini storyban sem használja fel, csak egy részüket. Ezért minden leckét is, a cikket és a vocabularyt is végig kell hallgatni naponta egyszer legalább, ami eléggé fárasztó. Én 1-2 hallgatás után általában a másfélszeresére gyorsítom őket, és utána úgy hallgatom, hogy spóroljak az idővel.


Meg nagyon szeretném már a Learn Real Englisht elkezdeni, ami ugyanerre a szisztémára épül, csak kissé komolyabb, és valódi beszélgetéseket dolgoz fel. De az már egy következő szint, és ahhoz az EE-n át kell rágnom magam.


Amúgy ezen a blogon: [link] az EE teljes összefoglalóját és kritikáját elolvashatod. Szerintem érdemes belevágni. Ne feledd: semmit nem veszíthetsz, ellenkezőleg. Csak fejlődhetsz vele.

Fél- egy év alatt át lehet venni az EE-t, és sokat fejlődsz vele. Az idő természetesen arányos azzal, amennyit naponta hajlandó vagy rászánni. Ha napi egy órát hallgatod, kell egy év, de ha kettőt, elég a fele is. Ez gondolom, nyilvánvaló. Én úgy tapasztaltam, hogy kéthetente érdemes új leckét váltani. Kell két hét, mire már tudja az ember. Természetesen a tanultakból felejtünk, de hála istennek, a fontosabb szavakkal, kifejezésekkel úgyis találkozunk később is, és akkor már meg fognak ragadni. Csak nem kell görcsösen koncentrálni a tanulásra. Ahogy A. J. mondja: csak lazán és könnyedén. Ha nem értünk valamit elsőre, ne essünk kétségbe. Másodikra-harmadikra már érteni fogjuk. Ez garantált.

2010. szept. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ. :) Sztem megpróbálom
2010. szept. 1. 09:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy kis off.1.válaszoló,te nem véletlenül Turi Tamás vagy?:)
2015. aug. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!