Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "beauty" szót csak nőkre...

A "beauty" szót csak nőkre vonatkozik, vagy férfiakra is használható?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha egy férfi szép, akkor lehet rá használni ezt a szót?

2021. aug. 16. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem, rájuk a handsome megnevezést használják.
2021. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
#1 én vigyáznék az eféle válaszokkal, 2021 van, már nincsenek olyanok amik csak férfiakra / nőkre vonatkoznak......
2021. aug. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
A beautiful használatban is olyan, mint a magyar gyönyörű. Elsősorban nőkre meg tájakra, festményekre, ruhákra stb. használod. De néha egy férfi igenis gyönyörű 🤷🏻‍♀️
2021. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

A magyarban is ritkán használjuk a férfira, hogy gyönyörű. Inkább azt mondjuk, hogy jóképű, jó vágású, és természetesen a nőkre sem túl gyakori a jóképű kifejezés.

Persze ettől még lehet használni, csak fura.

2021. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Miközben az ugyanabból a tőből eredő beau szót férfiakra meg nem arra használják, hanem udvarló vagy barát értelemben.
2021. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Főleg könyvekben olvastam olyan jeleneteket, ahol férfi beauty-ként volt jellemezve. Még régebben egy Amerikából érkezett tanárom is azt mondta erre, hogy egy férfi lehet handsome, legfeljebb attractive, de ne használjunk már rá beutyt és beautifult. Beauty legyen a nő. Szóval ha ő is ezt mondta, nem hiszem, hogy nagyon használnák.
2021. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

Á, igen. Egyetlen angolul beszélő személy azt mondta, ezért biztosan mindenkire igaz. Én például rendszeresen látom, hogy a fiatalok beautifulnak hívnak férfiakat - színészeket, énekeseket, szereplőket.


Szokatlan, de előfordul. Ha úgy érzed, egy férfi megérdemli a gyönyörű jelzőt, hívd gyönyörűnek. Szíved joga, és nem helytelen nyelvhasználat.

2021. aug. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
#7 Légyszi, tanulj meg szöveget értelmezni! Nem azt mondta, hogy nem használják, azt én mondtam, hogy szerintem nem olyan jellemző. Ő azt mondta, hogy neki (mint angol anyanyelvű embernek), nem illik egy férfira a beauty szó. Ő egyébként harminc éves volt, fiatalabbakkal pedig nem beszéltem.
2021. aug. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

A jóképű (handsome) arra vonatkozik, ha a férfi nyaktól felfelé néz ki jól. Ha nyaktól lefelé tetszik, arra nem mondjuk, hogy jóképű. Viszont ha izmos, esztétikus a teste, akkor szerintem simán mondható hogy csodálatos, gyönyörű (beautiful) teste van, mindenféle szexuális felhang nélkül.

De amúgy érdekes, mert egy nőre akkor is mondjuk, hogy gyönyörű, ha szép az arca, szép a haja, szépen van felöltözve, és még csak nem is látjuk a testét. De egy férfi esetében épp ellenkezőleg: csak a teste, mint a természet egy csodája kapcsán mondanám, hogy gyönyörű. Mint ahogy pl. egy lóra is mondhatjuk, hogy milyen gyönyörű.

2021. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!