Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelet angolban a wanna?

Mit jelet angolban a wanna?

Figyelt kérdés
Hol tudom megnezni az ilyenfajta szavak telenteset?
2008. dec. 11. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

wanna = want to


Szlengszerű kifejezés, kb. olyan, mintha azt írnád le, hogy "nem tom" a "nem tudom helyett".

A neten ebben a szótárban megnézheted az ilyen szavak jelentését:

[link]


A nyomtatott szótárakban nem nagyon vannak ezek benne.


-falcon-

2008. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
A wanna a want szleng változata. Olyan mint a because- 'cause. Nekem Országh László angol szótáram van és abban vannak ilyenek.
2008. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
~Koszonom a gyors es hasznos valaszt.
2008. dec. 11. 18:03
 4/5 A kérdező kommentje:

Meg annyi lenne hogy hol tudom beallitani hogy magyarul magyarazza?Ha lehet mert latom angol honlap..

Letszi ne azt ird ogy az aljan mert azt en is tudnam csak hogy mely szokat keressem

Koszonom

2008. dec. 11. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet próbálkozni a magyar online szótárakban, pl.

[link]

[link]


De amiket néztem, azok csak azt az angol kifejezést adják ki, aminek a szlenges alakjára kérdezel rá. Pl. wanna=want to - tehát a want to-nak külön utána kell nézni, ha nem tudod fejből.


A wiktionary-ban megtalálható a kinda (kind of), ain't (isn't, aren't), de nincs benne a gonna (going to), ráadásul az ain't jelenti azt is, hogy "am not", illetve "don't, doesn't", amik szintén nincsenek benne.


Ha megakadtál valahol, kérdezz itt! :)


-falcon-

2008. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!