Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvtanulási tévhiteke...

Milyen nyelvtanulási tévhiteket hallottatok már?

Figyelt kérdés

Nekem az egyik kedvencem, a gyerek három hónap alatt megtanulja a nyelvet, ha kint él.


Másik meg a feliratos filmekből tanulnánk meg az adott nyelvet. Mert ugye vannak olyan országok, ahol jó a nyelvtudás és feliratosak a filmek, ergo amiatt tanulták csak meg. Pedig ilyenkor a feliratot olvassa az ember, arra figyel, nem a beszélt szövegre. Amikor éveken át japánul és angol felirattal néztem rengeteg animét, az angol tudásom fejlődött, japánul semmit sem tanultam. Van olyan ismerősöm, aki sznobságból csak feliratosan néz mindent, de a két évtizednyi angol filmezés után is pl. "vú"-nak ejti a who-t.



2021. okt. 15. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Itt gyakran olvasni olyanokat, hogy egy év alatt simán meg lehet tanulni középfokon egy nyelvet a nulláról.


A másik, hogy a spanyol nyelv mennyire használható nyelv. (Soha az életben semmire nem tudják használni a spanyol szakosok, de ezt senki nem meri bevallani.)


A harmadik meg az, hogy az eszperantó nem holt nyelv, és érdemes tanulni.

2021. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem a "kedvencem" az alvási közbeni szöveghallgatás, amitől állítólag megtanulja az ember a tökéletes kiejtést.:)
2021. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Hogy létezik nyelvérzék. Ez egy hatalmas hülyeség, ami rengeteg embert fog vissza. Nincs nyelvérzék, az van, hogy rohadt szar a közoktatásban gyakorolt nyelvoktatás, ami miatt rengeteg ember nem mer próbálkozni és nem tanul hatékonyan. Ugyanolyan hülyeség ez is, mint ami a matekot övezi. Ezek egy megalázó, logikát nélkülöző, demagóg és gyakorlatiatlan rendszer okozta sebek. Én matekból korrepetálok embereket és egyszerűen látom, hogy hol csúsznak el a dolgok. Lehet, hogy valakinek más az érdeklődése, de nem készség szinten van a kulcs (legalábbis az átlagos szinteken), hanem motivációs szinteken bukik az egész.
2021. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

bullshit:


1. nem fontos a nyelvtan, dobd el a nyelvtankönyvet!


2. rajzfilmekből megtanulsz egy nyelvet perfekt.


3. nem kell erőfeszítéseket tenned, szórakozva meg tudsz tanulni egy nyelvet.


4. nincs olyan, h. nyelvérzék, bárki képes megtanulni egy nyelvet.


5. ha az anyanyelvedet meg tudtad tanulni, egy idegen nyelvet is simán.


6. lusta vagy, és a nyelvérzék hiányára fogod.


7. ma már mindenkinek kell tudni angolul, vagy emberszámba sem vesznek.


8. megtanítalak 4 hét alatt angolul.


9. elég hozzá napi 5 perc tanulás.

2021. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Tévhit: Azért nem tudod megtanulni a nyelvet mert nincs nyelvérzéked.

Ezzel annyit mondanak a gyereknek, hogy azért nem megy mert képtelen vagy rá. A lóf@aszt. Azért nem megy, mert nem foglalkozik vele. Én segg hülye voltam a nyelvhez. Soha nem is tanultam. Az összes nyelvtanárom egy rakat kaka volt. Emellé persze volt felmentésem is, de a többiek tudását látva sokról nem maradtam le.

Majd fogtam magam és az egyik nyáron meló után elkezdtem magamnak írogatni az angol mondatokat mint egy gyerek. Másoltam, mit hogy próbáltam a logikáját megérteni. Szeptemberben abbahagytam és csak szavakkal hülyéskedtem. Majd kövi nyáron mondom álljunk neki az angolnak. Elkezdtem filmeket/sorozatokat nézni angolul és semmit nem értettem. Néztem megint és megint, majd nyár végére kb mindent megértettem, legalábbis a lényeg átjött.

Szóval nálam kb 2 nyár alatt + a két idő között szótanulással egy elég emberi szintet sikerült elérnem angolul, úgy, hogy életemben nem tanultam tanártól és mindig mondták, hogy neked nincs nyelvérzéked...

Nem vagyok emelt szinten és vannak mondatbéli hibáim, de ezek inkább abból vannak, hogy "új" vagyok a nyelvhasználatban és nem mindent tudok, hogy hogyan szoktak mondani, így van, hogy elvisz a fantáziám.

Ez pedig valóban egy gyenge évecske eredménye (egyetem mellett azért sok angolra nem volt időm)... szóval 1 év alatt azért egy normális szintet elérni nem lehetetlen sőt akár kb a közép is hozható szerintem aki jobban odateszi magát.

Persze az is igaz, hogy azért az angol szöveget hallja az ember a mindennapokban, tehát ez azért sokat segít. Oroszt keveset hallasz vagy arabot.

2021. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

halálra idegesít az összes "egy hónap alatt középfokon" "két hét alatt németül" "24 óra alatt a szállodaiparba" című "tankönyv" (anyummal bementünk a libribe nekem oroszkönyvet venni, és ott találtuk ezen színvonalas ponyvaregényeket, hét nyelven, mindet ugyanaz az egy nő szerezte... én beleolvastam az összes három nyelvemébe, anyu azt mondta, ő nem meri kézbefogni, a végén még elmúlik a nyelvtanári diplomája tőle XD)

ja igen és a másik: a nyelvvizsgaközpont gonosz, csak a pénzüket akarja, és csak rosszindulatból nem adja meg a hiányzó három-négy pontot. véletlenül sem azért, mert a nyelvvizsga egy európai (/világszinten) egységes követelményrendszer, ami mint olyan az anyaország diplomáciai részlegéhez tartozik úgy különben, ennélfogva nem az ő hibája, hogy delikvens nem végzett szintfelmérőt nyelvvizsgázás előtt.

és a harmadik, ennek részlete: mindenki bszik szintfelmérőt írni beiratkozás/vizsgajelentkezés előtt, aztán meg csodálkozik.

2021. okt. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

6-os

Nem feltétlen kell diplomás szinten megírni egy nyelvkönyvet, hogy a paraszt megértse... Minél egyszerűbben és minél effektívebben ennyi a lényeg. Baromi szépen és 33 mondatban körülírva is el lehet valaki küldeni a picsába és 4 szóban is.

Olvastam már pár tudományos könyvet és a fele egy kalap lyukas mogyorót nem ér annak aki megakarja érteni. Persze baromi jó, hogy polírozod a bohócot arra, hogy milyen pengén megtudod fogalmazni a dolgokat olyan szavakkal amit a szakmád! 2%-a ért, de akkor egy ilyen könyvet megírni nem sok értelme volt... A diák nem veszi kézbe, aki meg érti az minek olvasgatná.


A 3-4 pontozás pedig eléggé jellemző kis hazánkra. Persze nagyon tüneményes, hogy azt mondod, hogy ez egy jogosan megkövetelt dolog bla bla, de nekem 2-3 ismerősöm azért már mondta, hogy véletlenül 2 pont hiányzott, hogy meglegyen a nyelvvizsga 2 alkalommal, harmadik alkalomra elment másik helyre és no lám meglett...

Amúgy meg mintha ez a nyelvvizsga annyira sokat jelentene... Egyedül a diploma miatt kell semmi többhöz csak ezt elfelejted megemlíteni. Ezzel a helyzettel pedig igencsak visszaélnek páran... Gyere csak azzal, hogy ez nem így van, mert jönni fogsz és akkor nézzük meg ezeket is.

Külföldre mész? Igen. Kérnek nyelvvizsgát? Nem. Elég ha beszéled a nyelvet és ezt letesztelik.

Külföldön akarsz tanulni egy félévét mondjuk amerikában? Szuper, senkit nem érdekel a felsőfokod, mehetsz csinálhatsz speckó nyelvfelmérét függetlenül az emeltedtől.

Munkáltatót érdekli a nyelvvizsgád? Nem. Szintén szóban és írásban leteszteli akit érdekel.

Akkor áruld már el mire is jó ez a 2 pontos szívatás ha nem a pénzért? Mert ha még 5-10 pontra meghúzzák, na de 2-3 pontokra. Azért egy elírás simán hoz 2 pontot amivel átment volna.

Nem átrugdosni kell az embereket ez tény, de a 2 pontos g..izés hungarikum...

Egyetemen is van így bukás. Nagyon szépen tudod az anyagot ez így 4-es, majd bekérdez valami hülyeséget a tanár és jön a "Aki ezt nem tudja az nálam nem megy át" és meghúz.

2021. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"A kiejtés majd jön magától"...
2021. okt. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

ja igen, a hetes-féle igénytelenséget is belevehetjük a 'mi idegesít a nyelvatnulási tévhitekkel kapcsolatba" című felsorolásba... az meg végképp nem tudom hogy hol pozitívum számodra, hogy valaki legooglefordítóz egy szólistát, kinyomtatja papírra, és utána ráépít egy egész lehúzós céghálózatot... de valóban, jó az is a parasztnak, minek is kéne bárkinek rendesen és szépen megtanulnia bármilyen nyelvet? éppen elég, ha valami kontár nyaralójára költi a pénzét.

a nyelvvizsgahisztid meg zseniális, úgy nem értem mit nem fognak fel ezen a magyarok, a nyelvvizsga nem a munkáltatódnak kell külföldön, hanem magadnak, mert abból tudod, hogy milyen szinten állsz és mit ajánlhatsz fel a leendő főnöködnek. persze akinek annyiból áll a világ, hogy a nyelv értelmetlen, teher, és a gonosz külföldi úgyis csak mosogatni fogja engedni, az ne csodálkozzon ha sose lesz több eegyszerű biorobotnál.

2021. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%

Jajj kedves 9-es:D

Ez amúgy kemény vergődés mert kb semmi értelme nincs, legalábbis az első részének biztos.

"nyelvvizsga nem a munkáltatódnak kell külföldön, hanem magadnak, mert abból tudod, hogy milyen szinten állsz és mit ajánlhatsz fel a leendő főnöködnek."

Hát ez zseniális:D Szóval igazából még nekem jó, hogy megbuktatnak 2 pontra és köszönjem meg nem?:D Legalább tudom, hogy 2 pont híján kész vagyok a nyelvvizsgával:D Ez pont olyan mint a jogsi. Ha tudsz vezetni nem buktatnak meg:D Aki azért a rutinos sofőrök 80%-át meghúzná bármelyik oktató ha véletlenül megint vizsgázni kellene:D


Az a baj, hogy te angolul/németül lehet, hogy elgügyögsz, de a magyarra is kellene ennyi időt fordítani, mert szerintem sehol nem írtam, hogy felesleges a nyelv:)

Véded anyuci seggét, csak a valósággal nem találkoztál még életedben. Tipikus panel proli aki a maga kis világából osztja az észt 2 tiktok között:D

Dolgoztál már valaha? Mármint valódi munkát nem ismerősnél protezsálva... Mert szerintem baromira nem:D Valami irodai szarra esetleg beraktak, ahol tudálékoskodhatsz vagy valami fos kis diákmunkára, de elárulom hogy a való világban bizony ezek mennek amiket felsoroltam. Szarnak a nyelvvizsgára. Az a legkevesebb, hogy letesztelik 15-30 percben ők maguk ha kell, de hidd csak el, hogy majd az a nyelvvizsga téged aztán baromira belő, hogy mekkora penge is vagy:D

2021. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!