Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék hatékonyabb...

Hogyan tanulhatnék hatékonyabban kínaiul?

Figyelt kérdés
Az egyetemen kezdtem el kínaiul tanulni az egyetem Konfuciusz Intézetében, szabvál tárgynak vettem fel. Most csinálom a harmadik félévet és közben voltak kisebb-nagyobb megszakítások (nem mindig indult csoport, nem mindig volt jó az időpont), de úgy alapvetően nem érzem elég hatékonynak. Egyrészt kínai tanárok tanítanak minket és az angol a közvetítő nyelv, amit szerintem nem mindegyik tanár beszél elég jól (pl. nem ismernek szavakat, nem tudják elmagyarázni a nyelvtant, inkább nem is használják az angolt). Nincs is mindegyiküknek kínai tanár képesítése, ami alapvetően nem zavarna, de pl. sok mindent nem értenek ők sem vagy nem tudják elmagyarázni és csak lezárják annyival, hogy "hát ezt így mondjuk". Mindegyik kurzuson más tanított (összesen 5 tanárom volt...) és más könyveket is használtunk (Boya Chinese, HSK, Practical Chinese Reader, Kínai nyelvkönyv magyaroknak), egyiket sem fejeztük be, mindegyikbe csak úgy belekaptunk. Valakinek jobbak voltak a módszerei, másoknak rosszabbak, de ez így összességében nem lesz túl hatékony, úgyhogy valamit kezdeni szeretnék vele. Nincsen különösebb célom a nyelvvel, de tetszik, szeretem, szívesen tanulom és szeretném folytatni. Vidéken élek, erre nyelviskola vagy más szervezett nyelvtanulási lehetőség nincsen. Magántanárokat nézegettem, de elég drágák és ilyen 5-6 ezer forintokat nem tudok kifizetni óránként. Az egyéni tanulást pedig nem érzem elégnek, mert szükségem lenne arra is, hogy valaki kijavítson, leellenőrizze stb., mert különben hiába gyakorlok.
2021. okt. 30. 12:47
 1/2 anonim válasza:
Melózz egy kínai boltban, vagy kajáldában!
2021. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nincs ilyen lehetőségem.
2021. okt. 30. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!