Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanít a nyelvi magántan...

Hogyan tanít a nyelvi magántanárod ?

Figyelt kérdés
Mit hogyan, milyen módszerekkel, és mióta jársz hozzá?
2021. nov. 4. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most már nem járok tanárhoz, de korábban kettőhöz volt szerencsém. Az elsőnek valójában nem volt tanári végzettsége, csak néhány évet élt kint anyanyelvi környezetben, kiválóan beszélte a nyelvet. Az ilyenekkel azért óvatosan kell szerintem, mellé lehet lőni. Sajnos neki nem sok fogalma volt magáról a nyelvtanításról, nem is volt természetes érzéke hozzá, azt éreztem, hogy az ő módszere arra épül, hogy örül, hogy a saját hangját hallgathatja + könnyű pénz. Hozzá csak egy füzettel kellett járnom, és iszonyat ötletszerű volt, hogy épp mivel foglalkozunk. Azért nem hagytam ott előbb, mert gyerek voltam.

A másik már egy rendes nyelvtanárnő volt, akivel kiválasztottunk egy tankönyvet, és aszerint haladtunk leckéről leckére, míg el nem jutottunk arra a szintre, hogy középfokú nyelvvizsgafeladatokat gyakoroljunk, és nagyjából egy tanév után nyelvvizsgáztam. Ez stabilan kiszámítható, megbízható menet volt. Közben hozott néha külön anyagokat is, mikor valamire pluszban szükségem volt. Utána a felsőfokúra is vele készültem. Sokat beszéltünk, sok fogalmazást írtam, én közben önállóan is sokat tanultam.

2021. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy nyelvi magántanárom volt még csak. Neki sem volt kifejezetten tanári diplomája, mármint egyetemen nem tanárnak tanult, de azért volt valamilyen másmilyen tanári oklevele. Én azt vettem észre, hogy nem feltétlen ettől függ, hogy valaki jó tanár-e, nyilván diplomával kicsit hitelesebb lehet az ember, de vannak olyanok, akiknek nem kifejezetten tanári diplomájuk van (matekból is jártam tanárhoz, ő sem matematikatanár végzettségű volt, hanem közgazdász, ha jól tudom), és mégis nagyon jók.

Visszatérve a nyelvtanárra: Tankönyvet nem kellett megvenni, nem egy könyv szerint haladtunk, ő biztosított minden anyagot. Sok anyagot ő állított össze, de volt, hogy érettségi feladatokat oldottunk meg vagy egy gyakorlókönyvből csináltunk valamit, de többnyire saját maga állított össze feladatlapokat és nyelvtani magyarázatokat is. Ha valami új nyelvtani részt vettünk, azt elmagyarázta rendesen, mondott rá példákat, ha kérdésem volt nyilván kérdezhettem, utána azzal kapcsolatos gyakorlófeladatok voltak. Aztán volt, hogy csak úgy oldogattunk meg feladatokat, nem egy konkrét témához kapcsolódóan, inkább már haladó szinten. Amit én szerettem nagyon, hogy voltak olyan feladatok, hogy meg kellett nézni egy videót vagy filmet és arról beszélni, fogalmazást írni róla vagy ahhoz kapcsolódóan voltak feladatok, pl. ki kellett hallani bizonyos szavakat és azokat megbeszéltük vagy kérdések tartoztak a videóhoz, ugye ez azt mérte, hogy mennyire értettem meg, miről van szó.

2021. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lassan 2éve járok hozzá heti 2x1,5órát.


Ez alatt végig vettük az English file 3rd editiont és ami közben előjött nyelvtant némi magyarázattal.



Kb fel éve most nyelvvizsgas feladatot oldunk.


De úgy hogy csak monitorról jegyzeteljek, olvassam a feladatot. Vagy mobilról fényképezzem le és onnan.


Kényelmetlen nekem a monitor mivel ha kifordítja felém akkor nekem oldalra kell néznem és nem velem szembe van, utána vissza fordítja hogy ő is lássa.



Hallgatás még nem csináltunk, csak a tankönyv idején.


A forgalmazást kijavítja, felolvasom ennyi, úgy javítja ahogy ő mondaná..

2021. nov. 4. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, még amit kifelejtettem, hogy a legtöbbször szoktam kapni házikat, hol kicsit többet, hol kevesebbet, ezeket elküldöm neki (nekünk online van óránk) és a következő órát azzal kezdjük, hogy megnézem a kijavított házimat, megbeszéljük a hibákat, hogy ha valamit elrontottam, akkor az miért nem jó, hogy kell mondani, hogy lenne helyes, mit írhatnék még stb.
2021. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

miért teszed fel 2x ezt a kérdést?

tegnap is, ma is.

2021. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Milyen módszerekkel tanít az angol tanárod?"


ez a tegnapi.

2021. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!