Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért hirdetik ezt a szövegkör...

Miért hirdetik ezt a szövegkörnyezetes szótanulást, amikor semmit sem ér?

Figyelt kérdés

Tessék:


Resident Evil 4 was announced as a GameCube exclusive as part of the Capcom Five, but was ported to numerous formats, becoming a cross-platform hit, selling more than 11 million copies across all platforms. It garnered universal acclaim for its story, gameplay, graphics, voice acting, and characters, and is often named one of the best video games ever made, winning multiple Game of the Year awards in 2005. It influenced the evolution of the survival horror and third-person genres, popularizing the "over-the-shoulder" third-person view. A sequel, Resident Evil 5, was released in 2009


Kiválasztok egy szót:


Acclaim.


Ott van mellette az Universal és a for szó.


Ezek miatt nem fogom megjegyezni.


A szövegkörnyezet felesleges, semmit sem segít, pláne, ha a mellette lévő szavakat se értem.


2021. dec. 13. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

azért mert kifordítasz dolgokat, még nem lesz igazad.


Ilyenkor nem a közvetlen mellette lévő szavakon van a hangsúly, hanem a szövegkörnyezeten.

2021. dec. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

It garnered universal acclaim for its story, gameplay, graphics, voice acting, and characters, and is often named one of the best video games ever made, winning multiple Game of the Year awards in 2005


Még mindig nem értem a logikát, hogy miként tanulhatnám meg ebből az acclaim szót.


Semmit sem ér a szövegkörnyezet.

2021. dec. 13. 22:30
 3/13 A kérdező kommentje:

Arra nem fogok emlékezni, hogy a story mellett ott volt az acclaim. :) A story fog megmaradni, mert azt már ismerem.


Bebizonyítottam, hogy ez a módszer semmit sem ér.

2021. dec. 13. 22:31
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Hány kerdést fogsz még kiírni ugyanerről az agylövesedről??
2021. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki ezt a kérdést, mert ezt nyomatják, mikor semmit sem ér. És magyarázzak meg, miért. És nekem van igazam.
2021. dec. 13. 22:39
 6/13 A kérdező kommentje:

De milyen érdekes, hogy senki sem tudta elmondanu, hogy az acclaim szót hogyan tanuljam meg


Szövegkörnyezet, oké. De hogy rögzítem ezt a szót? Sehogy.


A nyelvtanulás téveszméje ez.

2021. dec. 13. 22:41
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Magolj szavakat!!
2021. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ezzel nem bizonyítottál semmit.


Valaki el tudná mondani, hogy miként tanulhatnám meg az acclaim szót a szövegkörnyezetből?


Nagy B2, C1-es szinten lévő emberek! Vagy most szembesültetek vele, hogy a módszeretek téveszeme?

2021. dec. 13. 22:45
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

???

Először is megnézed a szótárban, mit jelent. Beírod a gugliba, hogy acclaim in a sentence és fogsz találni rengeteg példamondatot. Te is alkothatsz vele saját mondatokat. Mikor legközelebb találkozol vele, már biztos ismerős lesz. Szívesen.

2021. dec. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha ez ilyen egyszerű lenne...
2021. dec. 13. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!