Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azoktól kérdeznék, akik...

Azoktól kérdeznék, akik igazán szépen beszélnek angolul: hogyan lehet a kiejtést javítani?

Figyelt kérdés
C1-es nyelvvizsgám van, filmeket nézek, olvasok, nem kell felirat vagy szótár. Szerintem jó a nyelvtudásom, de a kiejtésem nagyon rossz, az a borzalmas hunglish akcentus. Szeretném, ha jobb lenne, akár amerikai, akár brit, és persze az intonáció is javuljon. Ezt hogyan kell hatékonyan fejleszteni?

2022. jan. 23. 12:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A legjobban az idegesít, hogy volt anyanyelvi tanárom az elmúlt években 2x is, még gimiben és egyik amerikai volt, tőle tanultuk a d-t hangokat felcserélni, majd lett egy brit, akitől meg megragadt a sok "o" betű, és a "kánt", és társai, és most ott tartok, hogy van egy zagyva, minden stílust érintő magyaros akcentusú borzasztó angolom.
2022. jan. 23. 12:12
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

Lehet h a hallasoddal sem minden ok?


Zeneiskolaba jartal gyerekkorodban? Milyen a zenei hallasod?

2022. jan. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Zenei hallásom? Sosem gondolkodtam ezen. Semmi baj a hallásommal tudtommal :) Miért lenne bármi gond ezzel?


Le tudom utánozni a briteket és az amerikaiakat is mondjuk egy videó alapján, de ez nem egy rögzült tudás, csak játék. Azt szeretném elérni, hogy vagy az egyik, vagy a másik legyen az alap, a természetes, egységes. Érted, mire gondolok?

2022. jan. 23. 12:17
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Hallgassál kiejtésjavító nyelvleckéket. Annál ugye meg lehet (kéne) próbálni mondani a beszélővel együtt. Nem olyan elegáns módszer, mint amikor James Bond bemegy a kaszinóba elveszteni kétmilliót, de hát minden bajra a megfelelő orvosságot. Aztán utána más BBC hanganyagokat. Szerintem.
2022. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha tudod utanozni akkor tenyleg nincs baj a hallasoddal...

De miert nem rögzülnek ezek a kiejtesek? Tanartól nem kerdezted?

2022. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Az utánzásból lesz a rögzülés, nem?
2022. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Személy szerint TE hogyan gyakoroltad ezt?
2022. jan. 23. 12:21
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Utanoztam a korulottem levőket. Kb fel ev utan olyan becsi dialektusban beszeltem, h legfeljebb helyiek vettek eszre h nem igazi becsi vagyok. 😂😂😂
2022. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosan tanulva és "érzéssel" is lehet ezen dolgozni.

Ha kiválasztasz egy neked tetsző akcentust, és sok olyan anyagot hallgatsz, visszamondasz, ragadni fog és tudod ezt így gyakorolni. Én pl. rengeteg brit youtubert nézek/néztem, és egy idő után ráéreztem, ők hogyan beszélnek, és ha nem is sikerül mindenkit megtévesztően utánoznom az ő akcentusukat, azért ragadt belőle.

Ezenkívül utánaolvashatsz az angol fonológiának, mert a kiejtés sok jellegzetességét leírták a nyelvészek szabályszerűen (és itt promóznám például - kérdező ne vedd magadra - hogy a sokak által lenézett anglisztika szakon is tanul az ember ilyeneket hangtanon).

2022. jan. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Keress rá a shadowing módszerre. (Nem tudom, hogy amit az előző ír az ugyanaz-e.) Szerintem jobb egy akcentust/kiejtési módot kiválasztani. És vedd fel magad. Teljesen más, ahogy belülről hallod mint ahogy mások. Kilencesnek a fonológiával igaza van. (Mivel hiába hasonlít egy hang/betű a miénkre, ha azt teljesen máshogy ejtik ki nem lesz ugyanolyan.)
2022. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!