Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hatékony módszerek szótanulásra?

Hatékony módszerek szótanulásra?

Figyelt kérdés

Nekem még régen a tanárom a “saláta” füzetes módszert ajánlotta, de szerintem nem túl hatékony, mellette rettentő fárasztó.

Én most úgy tanulok szavakat hogy témákat dolgozok fel és szövegkörnyezetből, szinonimákkal. + sok-sok olvasás idegen nyelven. De kiváncsi vagyok hogy ezen kívűl valaki tudna-e még valami jó módszert ajánlani. Köszi előre is :)


2022. márc. 29. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak szimplán a szókincsedet akarod bővíteni akkor filmnézés/fordítás meg ehhez hasonlók, ha viszont holnapra kell 50 szót megtanulni én a memóriakártyás változatot használtam.(szó szerint - összekevered és párosítod őket, majd utána papír nélkül is megpróbálom felidézni)
2022. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szovegeket olvass, igy megragad a kontextus es a hasznalata is (es meg a helyesirasa is, mert sokat latod leirva). alkoss mondtatokat onalloan, hasznald parbeszedekben
2022. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A szókártyát te készítetted vagy esetleg vetted valahol? ☺️
2022. márc. 29. 13:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, igen ezt így csinálom ha új szót tanulok általában utána egyből próbálom használni :)
2022. márc. 29. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját gyártmány volt, de igen egyből valami szövegkörnyezetbe elhelyezni hosszútávon még extra jó is, mert nem csak a szót tanulod meg hanem a mondatszerkezetet is.
2022. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 ez a legjobb modja. emlekeket generalsz amik a szoval kapcsolatosak, minel tobbet hasznalod annal jobban ragad meg
2022. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Quizlet
2022. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!