Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent magyarul az alábbi...

Mit jelent magyarul az alábbi német szöveg? Segítsen valaki. Már beírtan egy fordító programba, de vmi hülyeséget adott ki.

Figyelt kérdés
Weihnachten ist das Fest von Christi Geburd. Man feiert es schon am Abend des 24. Dezember, dem Heiligen Abend. Man schmückt den Weihnachtsbaum, singt Weihnachtslieder und verteilt Geschenke. Im Norden bringt der Wihnachtsmann die Traditionelle Weihnachtspeisen sind: Ganse- und Putenbraten, Karpfen, Lebkuchen, Christstollen
2008. dec. 19. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A karácsony Jézus születésének az ünnnepe. Ezt december 24-én éjjel ünnepelik, a szent este. Feldíszítik a karácsonyfát, karácsonyi énekeket énekelnek, és ajándékoznak. èszakon a télapó hagyományos karácsonyi ételeket: liba, pulyka, Karpfen, mézeskalács, Christstollen nekünk nincs de hasonló mint egy püspökenyér.


hát nem tökéletes a német tudásom

2008. dec. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit pontosítanám az előttem írót, de amúgy egész jól fordított.

2. mondat: December 24-én este, szenteste ünneplik.

3. mondtat vége: ... és ajándékokat osztanak (szét/ki).

Utolsó mondat: Északon a Télapó ttradicionális karácsonyi ételeket visz: liba- és pulykasültet, pontyot, mézeskalácsot, Christstollent (ami a püspökkenyérhez hasonló, ahogy írta az előző).

2008. dec. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!