Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 4 hónap alatt B2-es nyelvvizsg...

4 hónap alatt B2-es nyelvvizsga? (Angol)

Figyelt kérdés
B1-es szinten vagyok, csak érettségim van angolból. Lehetséges, hogy ha most elkezdek keményen készülni, akkor januárban B2-es nyelvvizsgát tegyek belőle?

2022. szept. 19. 16:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Függ attól is, melyik vizsgát szeretnéd letenni (BME, Origo, TELC, IELTS, Euroexam stb.). Alapjáraton az Euroexamot tudom javasolni, véleményem szerint nagyon egyszerű feladatokkal dolgozik, s ha a B1-es szint megvan, nem kell túlzottan megerőltetned magad ahhoz, hogy sikeres komplex nyelvizsgát tegyél. Gimi utáni nyáron tettem le a nyelvvizsgát, zsebemben egy 97%-os középszintű angol érettségivel (ami ugye B1-nek felel meg), s egyáltalán nem kellett magam agyonhajszolnom ahhoz, hogy jó eredményt érjek el a nyelvvizsgán. Ha esetleg nem kenyered a fordítás és a nyelvtan, akkor mindenképpen az Euroexamot tudom ajánlani (én az egynyelvű vizsga mellett döntöttem, abban nem volt use of English külön).
2022. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!