Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és német tanulása...

Angol és német tanulása egyszerre?

Figyelt kérdés

Van értelme/ kivitelezhető az angol és német egyidejű tanulása?

Angolból aktív középfokról szeretnék felsőfokra eljutni, németből A2-es szintről B2-re legalább, de akár C1-re is.

Viszont nem szeretném évekig az egyiket tanulni csak, aztán a másikat stb, mert szeretném mielőbb társalgási szinten beszélni ezt a két nyelvet.



2022. szept. 28. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Gimiben egyszerre tanultam a 2 nyelvet, kevertem is őket rendesen. De én sajnos hajlamos vagyok keverni. Egyébként elvileg lehet több nyelvet tanulni párhuzamosan.
2022. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet egyszerre. Csak azt javaaslom, hogy vigyél bele valami rendszert a tanulásba. Ha angolból aktív középfokon vagy, akkor már meg kell lennie a társalgási szintednek.
2022. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Hát hogyne lehetne. Hogy eredménye nem lesz, az más kérdés. :D A kérdést tudni kéne értelmesen feltenni. :D
2022. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálni mindent meglehet, aztán majd meglátod. Én gimiben középfokú német után kezdtem el angolt tanulni a nulláról, és borzasztóan kevertem őket sokáig. Például a német Wo? kérdőszót az angol Who? kérdőszóval, kifejezésként és jelentésben is, pedig németet már akkor nem tanultam, de annyira intenzíven volt még meg bennem. Meg egy csomó más dolgot is kevertem. Bizonyos dolgokban eléggé tudnak hasonlítani. Egy angolt vagy németet szeretném nem kevernél franciával vagy olasszal, vagy bármi mással, illetve én tanultam némi japánt és franciát később, de azokat egyáltalán nem kevertem más nyelvvel.
2022. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 voltam, az alkérdést nem néztem, ha eltérő fokon vagy a kettőből (nem pedig nulláról indulsz mindkettővel), akkor fog az menni. Többeknek sikerült már. Egy-egy egyedi eset nyilván lesz, mikor a másikat kevered oda, és akkor mi van? Semmi.
2022. szept. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, a legtöbb gimiben is két nyelvet tanulnak az emberek. Lehet, hogy keverni fogod, lehet, hogy nem, ez szerintem egyéni, én sosem kevertem, csak egyszer annyi volt, hogy a német tesztbe leírtam az "und" helyett azt, hogy "and", de még időben észrevettem.:D Meg igen a "Wo" és "Who" nem ugyanaz, ez még az elején nekem is problémát okozott, de ma már egyáltalán nem. Volt, hogy 3 nyelvet tanultam egyszerre (egyikből B2 szinten voltam, másikból B1, harmadikból kezdő) és sikerült megtanulnom őket.
2022. szept. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Lehet tanulni egyszerre a kettőt, csak akkor lehet, hogy évekig keverni fogod őket.

Azt javaslom, hogy kezdd az angollal, a németet később vegyed hozzá.

2022. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: angolból már középfokon van.
2022. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Akkor már jöhet a német.
2022. szept. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem biztos, hogy keverni fogja, én egyszerre tanultam spanyolt, olaszt és portugált (korábban franciát is tanultam) és nem keveredtem bele. Ha pedig belekeveredik valaki azzal sincs gond, majd javul az.
2022. szept. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!