Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgázásról érdekelne...

Nyelvvizsgázásról érdekelne minden információ 2022/23-ban. 2008/09-ben tettem középfokú általános nyelvvizsgát (írásbeli Társalkodó, szóbeli Origo) és most szeretném letenni a szakmait is. Ki melyik nyelvvizsgát ajánlja?

Figyelt kérdés

Le lehet tenni még mindig külön egyiket és a másikat? El kell érni mindegyik készségnél a 60 %-ot? A nemzetközileg elismert nyelvvizsgákat is ketté lehet szedni?

Érdekelne miket kell tudni most.

British Council vizsgákról mi a vélemény?



2022. okt. 11. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt van minden, amit tudni akarsz:

[link]

2022. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 2016-ban voltam Cambridge nyelvvizsgán, arról tudok nyilatkozni. Akkor eleve nem is 60% kellett, hanem 180 pont a 210ből, ami jóval magasabb. Nyilván nem mindenre emlékszem, leírom, ami megragadt. Szövegértésnél nagyon rámentek a nyelv árnyalataira, tehát pl volt egy szöveg, és az volt a hozzá tartozó egyik kérdés, hogy a hangvétele gúnyos, kritikus vagy groteszk volt. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor érettségin van egy magyar szövegértés, tudsz magyarul, mégis néhol vakarod a fejed. A szövegeket értettem, de leizzadtam, olyan feladatokat adtak hozzá. Itt velem ugyanez volt. A levél viszont meglepően könnyű volt, és nekem úgy rémlik, nem is vesztettem pontot, pedig sosem voltam nagy levélíró, nem írtam semmi extrát. A hallásértésen volt olyan feladat, aminél egyszerre két feladat volt egy szöveghez, az nekem nem volt egyszerű. Nem tudom, van-e még mindig. Szóbelin nem kell megváltani a világot, anyanyelvi tanár van, mondjuk nálunk csúnya tájszólása volt, de lehetett érteni. Az environment témakört nézd át, abba sokszor bele lehet futni, de egyszerű volt, pár mondatot elég ha rizsázol. Nekem csak egy hetem volt külön készülni, de elég jól beszéltem angolul. 5 napon keresztül minden nap megcsináltam egy feladatsort, hogy lássam, hogy osszam be az időm, a másik két nap pihentem, hogy frissen menjek, ennyi volt a készülés. Szerintem arra koncentrálj, hogy minél inkább jól tudj angolul, és minél inkább vedd magad körbe anyanyelvi környezettel, nézz filmeket, sorozatokat angolul, olvass angolul könyvet stb. Ez már nem a magyar típusú nyelvvizsga, amire úgy jobban lehet készülni, hogy kidolgozgatod a tételeket stb. Sokkal inkább rámegy a nyelv szépségeire, anglicizmusokra, stb, ezt nem a nyelvtankönyv felett ülve tanulod meg. Összességében egyébként ami szubjektív, azt szerintem jófejül értékelik, és szerintem a szövegértésen áll vagy bukik a történet. Mi hárman mentünk annó az osztályból, mindhármunknak sikerült, de tényleg elég jól tudtunk akkor angolul, én volt, hogy angolul is álmodtam. Viszont sosem éltem még anyanyelvi környezetben, sőt, nyaralni sem voltam még angol anyanyelvű helyen. Nem letehetetlen, jól kell beszélni angolul. Vegyél valami felkészítő könyvet meg töltsd le a honlapról a próbanyelvvizsgákat, az alapján kapsz egy képet, meg látod, hol állsz. Nyilván a százalékokat stb megtalálod a honlapon. Egyébként én nem néztem meg annó, úgy adtam be, hogy a 60% csak meglesz, aztán mikor a többi vizsgázóval már vizsga után beszélgettem, akkor mondták, hogy nem így van. De simán meglett így is. És egyébként meglepően élesben sokkal jobbat írtam, más nyelvekből, átlag nyelvvizsgán ez mindig fordítva volt, mert az éles nyelvvizsga volt a nehezebb. Esetleg ami még tanács, hogy ha necces, először menj el valami mezei nyelvvizsgára, telc, ecl, origo, mert azok könnyebbek, jobban lehet rájuk készülni, és új kihívásként azok után megpróbálhatsz valami nemzetközit, hiába c1 mondjuk az is, akkoris magasabb szint valójában. Igaz, ez nem pénztárcabarát megoldás.
2022. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem C1-re akar menni, hanem szakmai B2-re.

Csak azt se tudjuk, hogy melyik szakmáról van szó...


Egyébként azzal én is egyetértek, hogy

"arra koncentrálj, hogy minél inkább jól tudj angolul".

Ez lenne a lényeg. Nem "a vizsgára" kell készülni, hanem a nyelvet kell tanulni minél hosszabb ideig, minél magasabb szintre jutva - aztán lepapírozni a tudást elég akkor, amikor már tényleg kell róla a papír valami miatt (munkavállaláshoz, továbbtanuláshoz), előtte nem kell rohanni nyelvvizsgázni 14-16 évesen, csak tanulni kell.

2022. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, ne haragudj, kérdező, jogos a hármas meglátása, a fő kérdésen valahogy átsiklottam, kicsit este van, csak a kifejtést olvastam el, megláttam, hogy British Council, aztán gépeltem is. Kaptál így rengeteg nem túl releváns infót. Sajnos a szakmaiban nem tudok segíteni, annyi infóm van csak, hogy több ismerősömnek nem sikerült az általános középfok, a gazdasági szakmai viszont elsőre összejött nekik. Azt mondták, sokkal könnyebb, mert adott a szókészlet, témakészlet, nem kérdeznek bele mindenféle hülyeségbe. Valószínű neked van egy jó alapod, hiszen már nyelvvizsgáztál, kicsit kidolgozgatod a témákat, képbe kerülsz a szakma szókészletével, és nagy meglepetés nem érhet. Amennyire én tudom, általában úgy van, hogy készségenként kell a 40% minimum, de 60%-tól mész át. Viszont elég sok típusú nyelvvizsga van, és soknál eltérőek a szabályok, én típusonként nézném meg, hány százalék kell, lehet-e kettészedni stb.
2022. okt. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!