Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Menjen a kisöcsém valamilyen...

Menjen a kisöcsém valamilyen angolos szakra?

Figyelt kérdés

Elég bizonytalan. 8. osztályos tanuló és 4-es angolból. Tudja a szavakat,a legtöbb feladat is megy neki és könnyebb mondatokat is tud alkotni. Például: a labda az asztal alatt van még ilyesmi. Viszont a nehezebb mondatok már nem nagyon akar neki menni. De vannak pillanatok amikor egy kis segítséggel már megy. Alapszinten tanul. Viszont kicsit fél hogy nem fog neki menni. Igazából szinte mindennel ez van hogy először még azt hiszi hogy nem lesz belőle olyan jó később pedig jó. Szerintetek a gimnáziumban tanuljon emelt szintű angolt?

Szintjéhez képest ügyes?



2022. okt. 26. 20:27
A kérdező szavazást indított:
Alapfokúhoz képest jó. Persze mehet.
Ez teljesen normális ez még csak alapfokú. Amúgy egészen ügyes. Szerintem próbálja meg.
Inkább ne menjen.
10 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Én a megyénk együk legjobb gimijebe járok, és az itteni angol szakon ez rettentő kevés.
2022. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok, válunk több tantárgy tanítása folyik angol nyelven.
2022. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kétféle angolos szak létezik: az egyik a kéttannyelvű, ahol a tárgyakat is angolul tanulná, a másik pedig, hogy emelt óraszámban tanulja az angolt. Melyikre gondolsz?
2022. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Többféle angol tagozat létezik.

4 éves emelt angol haladó szintről

1+4 éves nyelvi előkészítős angol, ami indulhat kezdő és haladó szintről is.

1+4 éves nyelvi előkészítős két tanítási nyelvű angol kezdő vagy haladó szintről

4 éves (NYEK nélküli) két tanítási nyelvű angol, ahol B2 (középfok) körüli szintről.


Haladó angol tagozaton a legtöbb helyen angol szóbeli felvételit tartanak.

Létezik olyan angol tagozat is, ahol nincsen angol szóbeli. Hozott pontok és központi alapján rangsorolják a jelentkezőket. Majd a felvett tanulókat nyelvi szintfelmérő alapján osztják be a megfelelő csoportba.

2022. okt. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nulladikos/5 évfolyamos angol tagozatra mehetne, ott a nulláról kezdik az angolt és nekem is volt olyan ismerősöm, aki általánosban csak németet tanult, úgy ment angol tagozatra, mára már felsőfokúja van és Angliában tanul.
2022. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!