Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvből egy alapfokú...

Angol nyelvből egy alapfokú nyelvvizsgához mekkora tudás szükséges?

Figyelt kérdés

2022. nov. 29. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Hogy tudj kommunikálni például egy repülőtéren, boltban, szállodában, munkahelyen alapvető dolgokat.
2022. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi az az “alapfok “? Dadogás?
2022. nov. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 2-es:

Az európai referenciakeret szerint B1 szint, vagyis az önálló nyelvhasználó küszöbszintje. Általános témákban a legtöbb esetben tud érvényesülni. A hozzá közel álló témákról folytatott beszélgetésbe előkészület hiányában is be tud csatlakozni. Tömören, könnyebb kifejezésekkel tud beszámolni terveiről, elképzelésekről, és állításait egyszerűbb érvekkel is alá tudja támasztani.

Nem kell lesajnálni mindenkit, aki nem azonnal csűri csavarja az angolt perfekt módon. Igenis jelentős, nemcsak munka terén, hanem az élet minden területén annak, aki egyáltalán nem tud még angolul, ráadásul ezután már elkezdhet építkezni a középfok felé. Nem mindenki tanul óvoda óta angolul és jut el gimnázium végére felsőfokra. Nekem például kimaradt az angol az életemből és most 22 évesen kezdem el nulláról tanulni, elsődlegesen az alapfokot megcélozva.

2022. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves #3,

“Az európai referenciakeret szerint B1 szint,…”


Ami itt le van írva, az ámítás.

Egy alapfokú tudással nem megy semmire angol nyelvterületen.


Amúgy minek, mi haszna van egy alapfokú nyelvvizsgának?

2022. dec. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

"Egy alapfokú tudással nem megy semmire angol nyelvterületen."

Pont annyira megy, mint amit 2 írt...


"Amúgy minek, mi haszna van egy alapfokú nyelvvizsgának?"

Azt méri, azon a szinten vagy-e. Ezt külön meg kellett magyarázni? :D :D :D

2022. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
#4 Ki mondta, hogy nyelvvizsgázni azért kell mert valaki külföldre akar menni? Aki külföldre megy az pont hogy nem nyelvvizsgázni fog hanem ezerrel tanulja és nem érdekli a papír. Aki alapfokú nyelvvizsgát tesz az azért teszi lr mert rengeteg állásnál ez az elvárás itthon még akkor is ha egy árva szót nem kell benne angolul beszélned, de másképp nem vesznek fel. Egy alapfokú szlovákkal sem mész semmire Szlovákiában, de egy hazai munkáltatónál nagy előny, a környékemen van, hogy az egyetlen követelmény. Ha nem lenne igény alapfokú nyelvvizsgára valószínűleg nem szerveznének ilyet sehol.
2022. dec. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MJozsi44 ***** válasza:
100%
Mondjuk szerintem angolbol is megeri az alapfok, ha valakinek az önéletrajzba kell meg pl pincér, londíner stb. Söt én éltem UK-ban az állampolgársághoz egy olyan B1-es IELTS-t szereztem 1 éve(mondjuk az csak szóbeli volt, kemény 140 fontba fájt, ugy átkutattak, mintha az amerikai elnökhöz mentem volna be), amit itt alapfoku nyelvvizsgának sem ismernek el, de az állampolgársághoz böven elég volt 🤣. De azét bepróbálkozom a középfokkal. Igy is-ugyis jo drága...
2022. dec. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"amit itt alapfoku nyelvvizsgának sem ismernek el"

Mármint hol van az az itt? Magyarországon B1-nek honosítható az IELTS 4.0-5.0 eredmény.

2022. dec. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!