Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azt ?hallottam hogy ha valaki...

Azt ?hallottam hogy ha valaki autodidakta módon akar nulláról megtanulni angolul akkor az elején érdemes pénzt áldozni rá a kezdetekre és később esetleg folytathatja tényleg autodidakta módon. Mennyit kell szerintetek erre rászánni pénzt és hol

Figyelt kérdés
érdemes elindulni?
2023. márc. 24. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hogy lehet ekkora butaságot kérdezni?

nyelviskoláról, magántanárról még nem hallottál??

jó sok pénzbe kerül mindegyik, interneten tájékozódj, nincs rögzített egységár, mindenhol más.

2023. márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem meg éppenhogy fordítva van. Az elején nem érdemes rá pénzt áldozni csak később amikor már van egy jó alapod és magasabb szintre akarsz jutni. Persze ez nagyban függ attól, hogy ki miért akarja megtanulni az angol nyelvet és ki mennyire tud önállóan tanulni, mert nem mindenkinek passzol.

A beszéd az amit egyedül nem lehet igazan jól elsajátítani a többi részét a nyelvnek (olvasott szöveg megértése, írás, hangszöveg megértése, szótanulás, nyelvtan) nagyon jól lehet gyakorolni egyedül is.


Sosem tanultam angolt sem iskolában sem nyelviskolában (amikor én voltam gyerek még az oroszt tanultuk) és mégis, autodidakta módon megtanultam a nyelvet, 1,5 év alatt olyan szinten, hogy könyveket olvasok és videókat nézek angolul. Nem volt könnyű, bele kellett rakni azt a napi 70-80 percet de megérte.

Sosem volt annyi lehetőség és módszer a nyelvtanulásra mint manapság az internetnek és a modern technológiáknak köszönhetően és mindez ingyen vagy nagyon kevés anyagi befektetéssel.

2023. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy akkor az ember a hibás kiejtést fogja megtanulni
2023. ápr. 16. 11:42
 4/4 anonim válasza:

Nem fogod megtanulni a hibás kiejtést ha anyanyelvű hangszövegeket hallgatsz és azokat ismétled hangosan.

Én úgy tanultam az angol szavakat, hogy az adott szó le volt írva angolul, meghallgattam natív kiejtessél, hogy hogyan hangzik és utána a szó egy egész mondatba is bele volt illesztve és az az egész mondatot is meghallgattam eredeti kiejtéssel. Majd hangosan elismételtem a szót és a mondatot is. Gyakorolva az írást, olvasást, kiejtést és az angol szórendet is.

2023. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!