Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német tanulásnál ez nálatok...

Német tanulásnál ez nálatok nem volt probléma?

Figyelt kérdés
Két hete elkezdtem németet,tanulni pontosabban szavakat.200 szót próbáltam ez alatt a két hét alatt megtanulni,de egyszerűen nem tudom megjegyezni őket vagy keverem őket.Úgy érzem,azért keverem,mert túl sok az sh/sch-s szó..vagy nem tudom..lehet,hogy csak nincs hozzá agyam.Nektek nem okozott problémát a szótanulás?

2023. ápr. 2. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Milyen kétszáz szót? Te találtad ki magadnak, hogy melyik 200-at? És csak szavakat tanulsz önmagukban, mást nem?

Vegyél elő inkább egy németkönyvet és úgy haladj, ahogy az tanítani akarja a nyelvet, ne te kezdd el nulláról feltalálni a némettanítást magadnak.

2023. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
nem okozott problémát, mert nyelvet tanultam a kezdetektől, nem egy kupac önmagában haszontalan betűhalmazt.
2023. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én a német nyelvet itt Németországban tanultam meg,úgy hogy semmi alapom nem volt belőle.Ha sokat beszélsz németül és német közösségben vagy,akkor nagyon egyszerű megtanulni.Van egy barátom aki Németül tanult,mikor velem kint járt,közölte velem,hogy semmit sem ért belőle.Én javasolok német nyelven filmeket,magyar felirattal.
2023. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ha sokat beszélsz németül és német közösségben vagy,akkor nagyon egyszerű megtanulni."

Mint bármelyik másik nyelvet. :)


"Én javasolok német nyelven filmeket,magyar felirattal."

Nem mondom, hogy én nem javaslom, de azért ez ég és föld ahhoz képest, hogy olyan nyelvi közegben lenni, úgyhogy, kérdező, ettől ne várd azért a csodát.

2023. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!