Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol találok B2-es francia...

Hol találok B2-es francia szótárt nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

[link]

Itt nézve a mintafeladatokat, olvasáskészségnél,

[link]

Ez a B1-hez elég, a B2 már sokkal nehezebb, nem tudom franciábol oda 8-10 ezer szó kell már hogy értsd?



2023. ápr. 5. 09:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Rattraper, bacheliers, dupe, piètre stb. Nem tudom mióta B2 szint. Azt hittem van hivatalos referencia keret... Vagy a könyvem szar... Angolból is ilyen nehéz a középfokú nyelvvizsga?
2023. ápr. 5. 10:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van az az 1000 kérdés 1000 válasz könyve a Lexikának, tudom, hogy az szóbelire készült, de én angol írásbelire is abból tanultam. Franciához is van, szerintem azt vedd meg.
2023. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak elkeserítő hogy ilyen nagy szókincset várnak el. Vagy úgy vannak vele hogy tudják hogy nem tudsz mindent, de ki tud következtetni? B2-höz mindenhol 4-5000 szót írnak, b1--hez meg 2000-et, én meg azt veszem észre hogy a B1 4000, B2 meg 8000 inkább.

Szerintem az angol nem ilyen durva.

2023. ápr. 5. 13:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy úgy vannak vele hogy tudják hogy nem tudsz mindent, de ki tud következtetni?"

Igen.

A könyvek meg kereskedelmi termékek, azokat olyanra írják, hogy minél jobban el lehessen adni és kész.

Vagyis nem az a lényeg, hogy milyen (sokszor egymának ellentmondó) számokkal dobálóznak a szókincs tekintetében mindenféle források, hanem hogy mit ír a hivatalos forrás arról, hogy mi is az az A1 szint, meg A2, B1, B2, stb, amit itt tanulmányozhatsz:

[link]

2023. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez mondjuk a kis szótár, neked középfokúhoz az ennél eggyel nagyobb, a középszótár kellene:

[link]


Ez meg a legnagyobb, az akadémiai nagyszótár:

[link]


Egynyelvű szinoníma szótár, ha egynyelvű vizsgára mész, oda kétnyelvű szótárt ugyanis nem vihetsz:

[link]

2023. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"ha egynyelvű vizsgára mész, oda kétnyelvű szótárt ugyanis nem vihetsz"

Ez vizsgarendszerenként más és más lehet, meg kell nézni a vizsgaszabályzatban. Szerintem legtöbb egynyelvű vizsgára lehet vinni kétnyelvű szótárat, pl. az emelt érettségire is lehet, DExamra is, stb.

2023. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De most olvasáskészségnél lehet szótárazni?
2023. ápr. 6. 00:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Másold be ide a vizsgaszabályzatot, ha nem tudod értelmezni, majd kihámozzuk belőle.
2023. ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
ECL-nél lehet kétnyelvű, de csak az íráskézség résznél használható.
2023. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
FrANCIAsRAC!!!???
2023. ápr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!