Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az “adom”-ot (give-ként) az...

Az “adom”-ot (give-ként) az angolok/amerikaiak is ugyanúgy használják szlengként mint mi?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 15. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Itthon használják a hideg-et mint a cool szlenget? Ugyanilyen hülyeség a te kérdésed.
2023. ápr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Magyarul is tok hulyeseg, angol nem ertene ezt a magyar baromsagot. Ok a “dig”-et (asom) hasznaljak. Amit a magyar nem ertene.
2023. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
60%

#1

Tesó, azt használjuk, hogy hűvös

2023. máj. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem használják. :)
2023. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Viszont épp nemrég jutott a birtokomba 2 fenomenális szleng-szótár, egy angol egynyelvű és egy magyar-angol.
2023. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Az összes ilyen kifejezést azért hívják anglicizmusnak, amerikanizmusnak, mert nem lehet egy az egyben lefordítani, mint - az ad szónál maradva - mondjuk azt az egyszerű mondatot, hogy


(Én) adok neked egy almát.

I give you an apple.


Rengeteg ilyen kifejezés van egyébként minden nyelven, így angolul is, olaszul is, németül is (én ezeket a nyelveket beszélem). Ezeket - ha valaki igazán profin akar egy adott idegennyelven beszélni - akkor minden olyan nyelven, amit az illető tanul, egyenként meg kell tanulni.

De bizonyára nincs ez másként az összes többi nyelvvel sem.

2023. máj. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Ha már behozom a fogalmat, akkor azt azért én hozzátenném, hogy az anglicizmus szónak nem ez az egyetlen jelentése.

[link]

2023. aug. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves 7! 6. vagyok. Egy árva szóval nem mondtam, hogy ez az egyetlen jelentése. Minden majdnem minden szó (de legalábbis nagyon sok), ez is több jelentéssel bír.
2023. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem használják hogy "adom" helyette a "bet" megy.


- Van kedved eljönni bowlingozni?

- Adom.


- Would you like to come play bowling with me?

- Bet.

2023. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!