Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angolul is, és olaszul is...

Ha angolul is, és olaszul is beszélek, a németet vagy a franciát könnyebb megtanulni harmadik nyelvként?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős, és jövőre valószínűleg olyan egyetemre fogok járni, ahol több nyelv tanulására is van lehetőség, így szeretnék elkezdeni egy új nyelvet. A francia és német az ami eszembe jutott. (A spanyolon is sokat gondolkodtam, de az nagyon hasonlít az olaszra, ezért nem vagyok benne biztos hogy “mennék vele valamire”) Angolból C1-es, olaszból B2-es szinten állok. Szerintetek a mostani tudásommal melyiket lenne inkább érdemes elkezdeni? (Gazdasági egyetemre megyek majd, ezért olyasmi nyelvet szeretnék, amit a gazdasági életben is tudok majd hasznosítani)

2023. ápr. 18. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
A helyedben a németet tanultám. Rengeteg szakanyagot lehet németül találni, és sokan is beszélik...
2023. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

"melyiket lenne inkább érdemes elkezdeni?"

Attól függ, hogy mit értesz "érdemes" alatt.


"olyasmi nyelvet szeretnék, amit a gazdasági életben is tudok majd hasznosítani"

"A gazdasági életben" bármelyik nyelv hasznos tud lenni. A gazdaság melyik ágáról beszélünk, illetve konkrétan melyik cégről?

2023. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Érdemes alatt arra gondoltam, amit írtam is, hogy később hasznosítani tudom. Az pedig, hogy a gazdaság melyik részén számomra még nem pontos, hiszen ahogy mondtam még csak végzős vagyok, de a szakok amiket megjelöltem főleg kereskedelem és marketing (ahol tudom hogy nem olyan nagy elvárás több nyelvet beszélni), a másik viszont nemzetközi gazdálkodás, így főleg arra gondoltam, hogy ha nemzetközi gazdálkodásban helyezkedem el végül, akkor oda mit érdemes megtanulni.
2023. ápr. 18. 20:07
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Na jó, de ráadásul egyszerre kérdezed, hogy melyik lenne hasznosabb, meg melyiket lenne könnyebb megtanulni...

Ha nemzetközi gazdálkodás, akkor kínai, elvégre az egész világ Kínával kereskedik.

Ha könnyűt akarsz, akkor az olasz miatt spanyol.

Ha meg a német vagy a francia a dilemma, akkor francia, mert az jobban kinyitja a világot (nemzetközi gazdálkodás szempontból is), mint a német.

De ha nem a világot akarod kinyitni, hanem csak Európát, akkor német.

2023. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A "fő" kérdésed az volt, hogy melyik nyelvet (német vagy francia) könnyebb megtanulni az angol és olasz nyelvtudásod birtokában. Egyértelműen a francia a könnyebb számodra (hiszen beszélsz egy újlatin nyelvet és az angol szókincs is 29%-ban - csúnyán megfogalmazva - "egyezik" a franciáéval), viszont a német nyelv hasznosabb.

Ha tetszik a német nyelv, én biztosan azt tanulnám, az angol mellett/után egyértelműen a legdominánsabb nyelv itthon.


Még annyit hagy jegyezzek meg, hogy nyelvet nem azért tanulunk, mert "érdemes". Lomb Kató - 22 nyelven beszélő tolmács - mindig rosszul volt a "milyen nyelvet érdemes tanulni" kérdésektől. Rendszerint azt válaszolta az ilyen kérdezőknek: "Magának semmilyet". Nem megsérteni akarta az embereket, hanem azt kifejezni, hogy nyelvet a nyelvtanulás öröméért, magáért a folyamatért tanulunk, és azt a nyelvet kell választani, amely iránt természetes rajongásunk van. Bárki bármit is ajánlj itt, azt a nyelvet válaszd, amelyik Neked legjobban tetszik szubjektív okok miatt, hiszen Te fogod éveken, évtizedeken keresztül használni, és nem mi. Szóval bár a németet javaslom gazdasági okokból, ha Neked nem tetszik, kár lenne forszírozni olyan nyelv helyett, amiért egyébként rajongsz.

2023. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából a melyiket érdemes kérdést azért tettem fel, mert szeretek nyelveket tanulni, ezért is szeretnék majd egy harmadikat elkezdeni, viszont választani nem tudok a kettő közül, mindkettőre pedig tudom, hogy nem lenne időm, mert az olaszomat is szeretném felhúzni C1-es szintre. Tehát nem azért szeretnék még plusz nyelvet tanulni mert érdemes valaki szerint, hanem mert szeretnék. De teljes mértékben megértem, hogy rengeteg ember van, aki tényleg csak ezért áll neki egy nyelvet megtanulni, mert hogy jajj biztos milyen hasznos lesz és tudom, hogy általában szenvednek is vele rendesen.
2023. ápr. 18. 21:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"szeretek nyelveket tanulni, ezért is szeretnék majd egy harmadikat elkezdeni, viszont választani nem tudok a kettő közül, mindkettőre pedig tudom, hogy nem lenne időm"

Nem kell máris választani, fölösleges ezen tipródva az időt húzni. Kezdd el párhuzamosan mindkettőt, és majd menet közben kialakul, hogy melyikkel foglalkozol szívesebben, a véges idődből melyikre szánsz többet. Az se baj, ha viszonylag sokáig megmarad mindkettő (legfeljebb majd lassabban haladsz, de mindkettővel párhuzamosan, ha csak annyi időd van, amennyi, nem kétszer annyi), de az is lehet, hogy egész hamar kiderül majd, hogy melyik tetszik jobban.

2023. ápr. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A németet érdemesebb (bár nehezebb, mint az angol). Az olasz a francia után könnyen megy.
2023. ápr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

különbség van a ,,könnyebb" és a ,,hasznosabb" kategória között(:

Olasz nyelvtudással a franciát és természetesen a spanyolt könnyebb tanulni, hiszen ezek mind újlatin nyelvek.

Hasznosság szempontjából az olasz is jó, de a németnek nagyobb jelentősége van hazánkban gazdasági szempontból.

2023. jún. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!