Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségi 90-85...

Emelt angol érettségi 90-85 fölött? Lehetséges? Többi lent

Figyelt kérdés
Most emeltezek angolból, nemrég csináltam B2 nyelvvizsgát ami összesen 82% lett, ECL-en, tehát nem is egy alibi nyelvvizsga hanem picit komolyabb. Mindenki azt mondja hogy a nyelvvizsga sokkal nehezebb, de nyelvhelyesség sose sikerül 75-80 fölött. Egyszerűen a hibajavítós,kiegészítgetős annyira rosszul megy, hogy nem áll rá az agyam... mit tudnék tenni, vagy hogyhogy nekem az érettségi nehezebbnek érződiK?M

2023. máj. 2. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne lehetséges :)

Szoktad nézni a hibáidat, hogy mit és miért rontasz el?

2023. máj. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Daniel Prime ***** válasza:
100%

Az emelt szintű érettségi egy nagyon kicsit nehezebb középfokú nyevvizsgánál, úgy is lehet mondani, hogy B2+.


Nekem is van B2 nyelvvizsgám most fogok előrehozott érettségit csinálni, de még csak középszintű

2023. máj. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Daniel Prime ***** válasza:
100%

Hoppá, a válaszom második fele lemaradt:


Tehát, most fogok középszintűt csinálni, de a gyakorlásnál néztem már emelt szintűt is. A kijavítgatós nekem is nehezen ment, a nyelvvizsgákba nem is szoktak ilyen típust rakni, innen is kivehetnék már.


Elsősorban azt javaslom, amit első is írt, nézd meg a hibákat, gondold át őket. Amikor pedig csinálod, nagyon figyelmesen olvasd a szöveget, minden szót vizsgálj meg, lesz rá időd, ha jól osztod be.


Sok sikert! :)

2023. máj. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
11%

"ECL-en, tehát nem is egy alibi nyelvvizsga hanem picit komolyabb"

Hogyhogy komolyabb? Ugyanolyan komoly, ugyanolyan nehézségű mind, amelyik akkreditációt kapott.

2023. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

"Mindenki azt mondja hogy a nyelvvizsga sokkal nehezebb"

Errefelé épp azzal riogatják a diákokat, hogy hiába sikerült a nyelvvizsgájuk, az emelt sokkal nehezebb...

Pedig valójában ugyanolyan B2 akkreditációja van mindegyiknek, tehát a szintjük ugyanolyan. Csak a feladattípusok mások - ettől érzik úgy sokan, hogy egyik vagy másik nehezebb/könnyebb, mint a többi.


"nyelvhelyesség sose sikerül 75-80 fölött. Egyszerűen a hibajavítós,kiegészítgetős annyira rosszul megy, hogy nem áll rá az agyam... mit tudnék tenni"

Többet gyakorolhatnád ezt a feladattípust, hogy ebben is nagyobb rutint szerezz.


"hogyhogy nekem az érettségi nehezebbnek érződiK?M"

Ez csak egy szubjektív érzés. Mondjuk amiatt is van, hogy a nyelvvizsga senkit se érdekel, hogy hány százalékkal lett "nyelvvizsga", az emeltnél viszont számít a százalék a továbbtanulás miatt, amitől eleve rástresszelsz.


Az elmúlt évek érettségi feladataiból mazsolázd ki a hibajavítós típusú feladatokat és mindet csináld végig úgy, hogy amikor eggyel végeztél, kijegyzeteled belőle helyesen azokat a mondatokat, amikben hibáztál, aztán memorizálod, kikérdezed magadtól, és csak akkor veszed elő az újabb feladatot, amikor már kb. rendbe tetted a fejedben az előzőeket.

Vagy ha vissza-visszatérő hibáid vannak (pl. if-es mondatokban hibázol vagy melléknévfokozásban, stb.), akkor ezeknek a nyelvtani jelenségeit gyakorold célzottan valami megoldókulcsos nyelvtani gyakorlókönyvben.

2023. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!