Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy angol anyanyelvű mennyi...

Egy angol anyanyelvű mennyi idő alatt tanul meg magyarul ha nyelvi közegben van?

Figyelt kérdés

Ha tudtok példákat hogy ismerőseitek mennyi idő alatt tanultak meg magyarul akkor azt irjatok le. Nem kell hogy feltétlen angol nyelvű legyen, lehet német, ukrán, román vagy bárki aki Magyarországra költözött nyelvtudás nélkül és ott ugy nyelvi közegben tanulta meg.

1 év elég?

Én anno alap angol nyelvtudással indultam neki és 1 év kintlét után már folyékonyan ment. Szerintem 0 tudással is 1 éven belul megtudtam volna tanulni annyira hogy alap kommunikáció menjen.

Ez forditott esetben mennyi idő?


2023. jún. 17. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanannyi.
2023. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Portugál anyanyelvű ismerősöm van neki kb 3 év volt mire olyan szinten ment a nyelv hogy pl hivatalos ügyeket is tudott egyedül intézni. Nem volt tökéletes a nyelvtana és a kiejtése, de ennyi idő után elég jól értette amit mondunk magyarul és viszonylag könnyen tudott válaszolni. A magyar nyelv azért jóval nehezebb mint az angol, szóval szerintem az egy év kevés lenne hacsak nem nagyon intenzív tanulásról van szó.
2023. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Az egy evet a kerdezonek sem hiszem el.
2023. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Pedig elhiheted. Főleg mert azt írta, eleve volt "alap" nyelvtudása, ami bármit jelenthet.
2023. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!