Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olyan B1-B2 szinten vagyok...

Olyan B1-B2 szinten vagyok angolból, a hallásértés-szövegértés jól megy, szókincsem van (bár azon azért van mit fejleszteni), de beszélni egyáltalán nem tudok?

Figyelt kérdés
Se az igeidők szempontjából, 1-2 szó is kiesik ilyenkor, vagy valahogy nem tudom milyen sorrendben rakjam a szavakat egymás után. De a legfőbb gondom az, hogy még magyarul sem tudnék válaszolni az ilyen tipikus nyelvvizsgás kérdésekre, nemhogy angolul. Mit javasoltok?
2023. nov. 11. 18:29
 1/7 IgaziÚriember ***** válasza:
0%
Azt javaslom, hogy gondold át mégegyszer azt a kijelentésedet, hogy B1-B2 szinten vagy angolból mert olyan nincs hogy valaki B2 szinttel nem képes normálisan beszélni angolul. Nagyjából A1-A2 között lehetsz.
2023. nov. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem árt, ha magaddal beszélsz. Elmondod, milyen volt a napod, mit szeretnél csinálni. Elképzelsz egy beszélgetést, és mint az egyik beszélgető, "részt veszel benne". Így látod, hogy min akadsz el. Ha észreveszed, hogy szavak hiányoznak, akkor megnézed szótárban. De az mondjuk látszik, hogy 1-2 szó nincs meg, vagy a mondanivalód fele. Ezt nyilván lehet tanárral is, csak így olcsóbb.


Ha igeidők nem állnak össze, rengeteg angol nyelvű szöveget kell hallgatni. A szintedhez mérten nyelvi csatornát, vagy ha jobban megy, akkor bármiről, ami érdekel, én erre YouTubeot használom.


A nyelvvizsgás kérdések meg nem olyan bonyolultak valójában. Senkit nem érdekel annyira, hogy az adott témáról tudj beszélni, ilyenkor az ember átvezeti értelmesen a beszélgetést olyanra, amiről tud. Mittudomén, ha pl turizmusról kéne beszélgetned, de sosem utazol, megmondod, hogy utálod, hogy a belváros tele van turistákkal, meg se tudsz mozdulni tőlük, meg a kedvenc kávézódban felmegy miattuk mindennek az ára, szóval inkább otthon maradsz, mert nyugisabb, és akkor már nem a turizmusról beszélsz. Ezt is lehet gyakorolni, feldobsz 2 témát, és kitalálod, hogy lehet egyikből a másikba eljutni.

2023. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet az írással? Ha eléd tesznek egy üres lapot, hogy írj az adott témában minden segítség nélkül, hogy menne? Azért kérdezem, mert így kiderülne, hogy a tudásoddal, az aktív használattal van a gond, vagy beszélni nem mersz.
2023. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aktiválnod kell a tudásodat. Javaslom, hogy kezdj írással. Vegyél elő egy szótárat (1000 kérdés, 1000 válasz szókincse jó), és írj mondatokat a szavakkal. Aztán rátérhetsz a beszédre.
2023. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm a részletes kifejtést, megpróbálom majd ezt a magammal való beszélgetést


#3 az is nehézkesen megy, de a legutóbbi dolgozatban (akkor volt először esszé) meglepődtem, mert egészen ment. Úgyhogy ha ilyen általános témában kell írni, van idő és meg vannak adva az egyes bekezdések témái, akkor azzal nincs olyan nagy gond

2023. nov. 11. 22:07
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nekem cikkek nagyon sokat segítettek. Nyelvvizsgás témákban olvastam cikkeket és ezzel mind a szókincsem nőtt, mind az ismeretem a témáról.
2023. nov. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A probléma egy részén segít ez a tipp is, köszönöm!
2023. nov. 12. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!