Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire jellemző hogy az...

Hosszúhajú kérdése:

Mennyire jellemző hogy az amerikai angol használja a szenvedő szerkezet perfect alakjait élő beszédben?

Figyelt kérdés
nyilván a sima past present future alakokat igen, de mindennapi beszédben jellemzően előkerül a perfect ( past present future ) szerkezet is? azért kérdem, mert tudjuk hogy a beszélt angolban nem igen kerül elő mind a 12 igeidő. innen a kérdés a szenvedő szerkezetre.

nov. 17. 20:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
Híradóban, újságcikkekben előfordul a szenvedő, de csak úgy a hétköznapi beszédben kevésbé jellemző.
nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem túlzottan, de azért present perfect passive-ra nem túl nehéz olyan példát hozni, amit simán mondhat valaki, pl: Your package has been delivered...

Past ra nem túl könnyű könnyű, de mondjuk egy meetingen ilyen elhangozhat: This decision had already been made when I joined the project.

Future ra elég erőltetetten hangzik, én 11 év munka alatt amerikaiakkal még nem hallottam.

nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

A Present Perfectet pont ugyanúgy használják szenvedőben, mint aktívban, ha úgy kívánja a mondandójuk, de tény, hogy magát az igeidőt (akár aktívban, akár passzívban) ritkábban használják, mint a brit angolban. Viszont ha azt akarják kifejezni, hogy valamilyen állapot már egy ideje tart/fennáll, akkor azt ők sem tudják Perfect nélkül mondani:

The road has been closed for a month now. – Már egy hónapja le van zárva az út.

His wife has been fired three times since last June. – A feleségét már háromszor kirúgták tavaly június óta.

nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
50%

"én 11 év munka alatt amerikaiakkal még nem hallottam"

Vagy inkább csak nem tűnt fel, mert nem kimondottan azt figyelted egyfolytában 11 év alatt, hogy mikor milyen igeidőket használnak...

nov. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
örömmel olvasom a válaszokat! akkor nem időzöm ezzel egy évig. nem nyelvvizsgára készülök, csak a magam örömére tanulok magamtól - 47n
nov. 17. 21:30
 6/30 anonim ***** válasza:
Mert tudjuk? Hát ha tudjuk, akkor minek kérdezgetjük? :D
nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
6. ????
nov. 17. 21:52
 8/30 anonim ***** válasza:

"mindennapi beszédben jellemzően előkerül a perfect ( past present future ) szerkezet is? azért kérdem, mert tudjuk hogy a beszélt angolban nem igen kerül elő mind a 12 igeidő."

A beszélt angolban eleve viszonylag ritkábban fordul elő a szenvedő szerkezet, mint írásban, ezért is tanítják a tankönyvek előbb az aktív szerkezeteket a legfontosabb igeidőkben, és csak később kezdik tanítani a szenvedőt, és azt sem a present perfecttel kezdik. Viszont a szenvedő szerkezetek már pre-intermediate szinten előjönnek, és rögtön az egyszerű jelen meg az egyszerű múlt után máris jön a szenvedők közül a present perfect, még mindig pre-intermediate szinten, szóval az a szenvedők között azért elég gyakori.

A past perfect szenvedője intermediate szinten jön elő, ami azt jelenti, hogy azért viszonylag gyakori, a másik kettő viszont csak később, úgyhogy azok kevésbé.

nov. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

6-8. tudjuk minek kérdezgetjük: a 12 igeidőre írtam hogy tudjuk. nem a szenvedő szerkezet perfect alakjára.

engem nem igazán érdekel hogy milyen szint, pre vagy intermediate, az érdekel használják-e, mert mondom nem készülök semmi vizsgára, csak beszélgetni szeretnék, ha utazom.

nov. 17. 22:54
 10/30 anonim ***** válasza:
49%

"engem nem igazán érdekel hogy milyen szint, pre vagy intermediate, az érdekel használják-e"

:) Azért hivatkozom arra, hogy milyen szinten tanítják a könyvek, mert abból látszik, hogy mennyire gyakori valami: a nyelvben leggyakrabban előforduló dolgokat rakják bele a beginner meg elementary könyvekbe, de ilyenekben semmiféle passzív sincs, úgyhogy eleve az egész passzívosdira nagyjából semmi szükség, ha úgy vesszük.


"csak beszélgetni szeretnék, ha utazom"

De nem tudhatjuk, hogy milyenféle dolgokról és kikkel, úgyhogy akár hasznos is lehet még a future meg a past perfect szenvedő is, nem csak a present perfect...

Viszont ha tudod, hogy hogyan kerüld meg, akkor simán ellehetsz nélküle: My bike's been stolen helyett Someone's stolen my bike, stb.

nov. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!