Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol A2-es szintről legalább...

Angol A2-es szintről legalább B1-es szintre szimpla szókincs fejlesztésével el lehet jutni?

Figyelt kérdés
A2-es szintről akarok a lehető legfeljebb jutni. A szókincsem szerintem silány, így nem merem azt mondani, hogy vagyok egy B1-es szinten. Jól megy az angol, mindigis jól ment és szeretem, viszont nem tudom hogyan tudnék fejlődni benne így itthon. Van esetleg tippjeitek, módszereitek, amik beváltak és motiváltak? Olvastam angolul több témában is híreket, olyan oldalakat olyan témákban, amik érdekelnek, az idegen szavakat mindig le is fordítottam és próbáltam megtanulni a jelentésüket. Viszont mindezekkel hamar felhagytam, mert ráuntam:(

2023. nov. 19. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyelveknél a szintek között föleg NEM a szókincs a dönbtö különbség, hanem a nyelvhasználat!
2023. nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon nem. Pont az A2-nél jön csomó igeidő meg nyelvtani szerkezet, amitől B1-en szinten már bonyolultabban is tud az ember fogalmazni. Ha egymagad ráunsz ezekre, ami nem csoda, akkor tanárt tudnék javasolni. Egyénileg vagy csoportban. Azért is jó a tanár, mert tudja a szinteket, hogy mit milyen sorrendben érdemes megtanulni.
2023. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Keress lehetőséget rá, hogy beszélve és írva is minél többet használd a nyelvet! Hallgatni meg olvasni nem elég. És nem csak a szókincset kell fejleszteni, hanem párhuzamosan minden készséget és a nyelvtani ismereteket is (mármint nem elméletileg kell tudni, hanem sokat-sokat gyakorolni a nyelvtant is).
2023. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
A2 alapszint. Barmely szintre fel lehet jutni tanulassal es gyakorlassal. Alapszinten meg nem megy annyira jol az angol. Az majd B2-nel lesz, ahol a szokincs is bovul, ha elered a szintet.
2023. nov. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!