Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet tökéletesíteni...

Hogyan lehet tökéletesíteni egy 80-85%-ra beszélt nyelvet?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek, magyar az anyanyelvem a szlovákot pedig egész jól beszélem, ritkán kerülök kellemetlen helyzetekbe, viszont beszéd közben néha nehézségekbe ütközök szókincs hiányában. Néha egyes szavak pontos ragozása is elgondolkodtat, de azzal nincs különösebb bajom. Amikor valakivel írok akkor nem igen szokott gond lenni, mert van időm gondolkodni ha valami nem jutna az eszembe :D vagy ha nem megy, akkor megfogalmazom máshogy a mondatot. Viszonylag kevés szlovák anyanyelvű barátom van, akik pedig tudnak magyarul is azokkal magyarul, nyelvtanulás szempontjából "jobb" esetben keverve beszélek. Nem szeretek olvasni de próbálkozok olyan könyvekkel amik érdekelhetnek, filmeket szlovákul szoktam nézni és minden eszközöm szlovákra van állítva, de szerintem az nem ér sokat mert 99%-ban reflexből nyomok rá arra ami épp kell.

Van olyan módszer, ami kifejezetten a tanulásra épít? Szó szerint olyan amihez úgymond le kell ülni és tanulni lehet egy nyelvet? Vagy ha ilyen szinten vagyok ahol tartok akkor ott már csak a nyelv folyamatos használatára van szükségem aztán majd csiszolódik az évek alatt?



dec. 13. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nezd a tv-t szlovakul
dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Játszd újra fejben a szitukat, amiben elakadtál. Akkor lesznek megoldásaid a kikerülésre, meg a pontos használatra is.

El lehet fogadni, hogy a gyengébbik nyelvén az ember egyszerűbb mondatokkal beszél.

dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Olvasás a legkönnyebb és leggyorsabb
dec. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!