Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell írni azt a szót,...

Hogyan kell írni azt a szót, "tencsön"?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom, de nem találtam meg, hogyan kell leírni.

Tenching, tanchan



dec. 13. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra gondolsz, hogy tension?
dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, szeretem ez lesz.
dec. 13. 20:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább attention lesz szerintem, mert azt gyakrabban hallani, pl. tömegközlekedési eszközön, pályaudvarokon, mielőtt bemondanak valamit. :)
dec. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincs "a" csak "tencsön"

De köszi, ez is hasznos infó.

Videókat hallgatok, azokban volt olykor.


"attention" szóra már emlékszem itt cseng a fülemben egy Dishonored játékból, ami folyamatosan ezt ismételte. Kijárási tilalom lépett életbe a vírus miatt. Akkor szedtem fel pl. az obey igét a tudástáramba.

dec. 13. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Ügyes vagy! Csak annyi, hogy a tensiont tenzsönnek ejtik, nem cs-vel.
dec. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

Nem zs, hanem s: tensön.


De több más szónak is lehet része, pl.:

contention

intention

retention

detention

dec. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Ami a tension kiejtését illeti, abban valóban "s" szerepel, nem "zs", ugyanakkor egyre többször hallani úgy, hogy az "n" és az "s" közé beszúrnak az anyanyelviek egy "t"-t is, amitől "tensön" helyett valójában "tencsön"-nek hangzik. Kérdező valószínűleg ezzel a kiejtéssel találkozott a videókban.

A "t"-beszúrós kiejtést bizonyos szótárak is feltüntetik már, pl.

[link]


Ez egyébként ugyanaz a jelenség, mint amikor a magyarban pl. a benzin szót "bendzin"-nek ejtik.

dec. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tothp ***** válasza:
57%

Ó! És még hány szónak van más más kiejtése aszerint, hogy brit, vagy amerikai (esetleg ausztrál) angollal ejtik ki.

Az összes többi nációról nem is beszélve, akiknek második vagy harmadik nyelvük az angol... :-)

dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!