Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosztanárom átolvasta az...

Az orosztanárom átolvasta az írásomat, és talált benne egy hibát, én rákérdeztem, de Ő nem mondta meg. Mit tegyek, mégis hol van a hibám??

Figyelt kérdés

Itt van a hibas részlet:

Мы живем в городе, в доме. Рядом от торгових центром.


Kőszönöm a segítséget!



jan. 16. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Рядом с торговым центром.
jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tehát miben rejlik a hiba?

A nyelvtan melyik részében?

jan. 16. 21:08
 3/7 anonim válasza:
100%

"от" helyett "с": Az orosz nyelvben a "рядом с" kifejezés használatos, amikor valamit közelébe vagy mellett valaminek szeretnénk megjelölni.


"торговым" helyett "торговым": A "торговый центр" kifejezés esetében az épület jellegét mutatja ki, és az ilyen jellegű kifejezések mellékneve az esetben mindig az illető tárgyhoz igazodik.


Tehát a helyes mondat: "Мы живём в городе, в доме. Рядом с торговым центром."


És ahogy látod, teljesen helyesen a "живём" szóban "ё" betűt kell használni.

jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól írja. Annyival kiegészíteném, hogy ez így nem hangzik olyan jól. Ha arra gondoltál, hogy családi házban élsz a pláza mellett én így fogalmaznám át:

Мы живём в городе, в частном доме, рядом с торговым центром. Szóval szerintem jobb egy mondatban, és én hozzátenném a частный melléknevet a дом szóhoz.

jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
jan. 17. 07:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, a Рядом от торгових центром. azért nem jó, mert mint írták, рядом с + творителный падеж (eszközhatározós eset) tartozik együtt, az от pedig birtokos esettel használatos, az -ых, -их végződés melléknév birtokos eset többesszám.
jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm♥️!


Felmerült most bennem egy korábbi eset, aamikor az Orosztanárom egyszer megjegyezte "ez a fogalmazás nagyon jó, de a datív esetet, és a befejezett igét még kicsit gyakorolja"- és a mondatomra is emlékszem: Я почитаю книгу ребенкии. Erről sem világosított fel, miben hibáztam.

jan. 17. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!