Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni a Dulingo...

Meg lehet tanulni a Dulingo app-al Közèp szinten beszèlni ès ìrni?

Figyelt kérdés

Angolròl tanulok Hollandot ès nèha nagyon nem egyèrtelmü nyelvtanilag.

Pl van az "is" ige, de van mikor ligt-et kell hasznàlni ès nem èrtem, hogy mièrt.


A menyasszonyom angolròl tanul magyart ès nèha ott is vannak hülyesègek.


Ezek ellenère van itt olyan ember aki kèpes volt a Dulingo appal megtanulni beszèlni ès ìrni?


febr. 21. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sajnos nem Max A2 szint
febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Gondolkozz! Ahhoz, hogy valamit megtanulj, gyakorolni kell. Sokat. Tudsz a Duolingón beszélgetni? Tudsz a Duolingón fogalmazást írni, amit kijavítanak?


A Duolingo egy nagyszerű eszköz egy adott nyelvvel való ismerkedésre, illetve a máshol folytatott tanulmányok kiegészítésére, gyakorlására. Kizáról ezzel - egyelőre - nem lehet elsajátítani egy nyelvet.

febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Duolingo egy jó játék és motiválórszköz, de egy nyelvtanulásba ennél sokkal többet kell fektetni. Nem a pénzre gondolok. Beszélni akkor fogsz megtanulni ha van input, azaz valahonnan tudnod kell, hogy mit hogyan mondanak, valamint ha van output, azaz beszélsz, aktívan használod a nyelvet. Írás esetében pedig írsz.
febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nem elég hatékony.
febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Èrtem.


Akkor ez csak ùj szavakat meg egyszerű mondatokat tanulni jò.


Köszönöm a vàlaszokat

febr. 21. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Valóban alkalmatlan erre. Ajánlom, hogy nézz nyelvtanulós videókat youtube-on, hasznosak az ilyen magyarázatokra. Nekem az egyik kedvencem a Dutchies to be csatorna.


A konkrét problémádra válaszolva: hollandul a létige helyett sokszor a "fekszik", "áll", "ül", "lóg" igékkel fejezik ki, hogy egy tárgy van valahol. Hogy éppen ül (zitten), fekszik (liggen), lók (hangen) vagy áll (staan) az kicsit random, de sokszor ki lehet indulni a tárgy méretéből, formájából és a kontextusból. Pl egy táskában szerintem mindig "ülnek" (zitten) a tárgyak.


https://www.youtube.com/watch?v=IR4SltJYC28&t=118s&ab_channe..

febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6# Nagyon köszi a vàlaszt!
febr. 21. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!