Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az mennyire hatékony, ha csak...

Az mennyire hatékony, ha csak kidolgozott angol szituációkat tanulok/hallgatok meg?

Figyelt kérdés

ápr. 9. 05:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minél inkább "csak" egy valamit vagy hajlandó csinálni nyelvtanulás ügyben, annál kevésbé hatékony.

Mindent kell csinálni. Mindent is. Az a hatékony.

ápr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
54%

Elég hatékony, ha jól csinálod (megtanult szövegeg átalakítasz a sajátoddá, használod a szókincset.)


Gimis angoltanáromnak is ez volt a módszere, pikk-pakk lenyelvizsgáztam. Most C1 szinten vagyok.

ápr. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én beérném egy erősebb B2 szinttel.Nyilván a megtanult szituációkból, ha találok új szavakat, azoknak utána nézek plusz maga a mondat nyelvatni felépítését is nézem.
ápr. 9. 08:30
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

utánanézek egy szó


Hiába. Ettől nem fog fejlődni se az olvasott szöveg értése, se a hallott szöveg értése, se az íráskészséged. Pedig ez mind (és még jóval több is) kell a B2-höz.

ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A “kidolgozott” angol szituációkat Talán meg tanulod, fejedben marad, aztán ott le is ragadsz. Elôre nem fogsz haladni, az biztos. Tulajdonképpen csak bemagolsz valamit.
ápr. 10. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5,

Nem tudom elképzelni a nyelvtanulást magolás nélkül. Suliban is főként szituációkat erőltették a legjobban.

ápr. 10. 05:36
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Suliban is főként szituációkat erőltették a legjobban."

De bemagolós módszerrel? Ha igen, akkor miért tartasz mégis még mindig csak ott, ahol? :)


Amit nyelvtanuláskor "be kell magolni", az a szavak meg a kifejezések. De azokat sem úgy kell bemagolni, hogy az maradjon meg benned, hogy milyen sorrendben következnek egymás után a szótárfüzetedben, hanem azt kell elérni, hogy jelentéssel és helyesírással együtt átmenjenek a szótárból a fejedbe.

Azonban soha az életben nem lesz egyetlen egy olyan szituáció sem a való világban, amire egy az egyben rá fogsz tudni húzni egy korábban betanult párbeszédet, úgyhogy az előre betanult párbeszédekkel meg akármilyen szövegekkel semmire se fogsz menni: csak a külön-külön megtanult szavak meg kifejezések fognak segíteni, ha kommunikálni akarsz - ami persze ott kezdődik, hogy meg kéne érteni, amit a másik mondott, ami eleve hallott szöveg értése...

ápr. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!