Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul?

Hogyan tanuljak meg angolul?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta próbálkozom, többször belefogtam, de egyszerűen nem megy. Nektek hogy sikerült ez?

És vajon egy fél év alatt fel lehet készülni egy középszintű nyelvvizsgára?

Most valahol A2 szintnél tartok.



ápr. 21. 07:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Akkor mindenképpen keress egy jó tanárt.
ápr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

Én pl. filmekből, sorozatokból, játékokból, szórakoztató könyvekből tanultam. Osztálytermi környezetben, tankönyvből egyszerűen képtelen voltam rá.


Javaslom a filmeket angolul, angol felirattal elōször, később el lehet hagyni a feliratot, ha már magabiztosabb vagy.


Jelenleg svédül tanulok, arra Babbel-t használok, youtube videókat meg ismét filmeket/könyveket.


Mindenkinek más-más módszerek jönnek be, kísérletezz.


Középszintre talán fel lehet készülni fél év alatt, de akkor nagyon gyakran kell használnod a nyelvet.

ápr. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi idős vagy? Nekem pl nem okozott gondot, általános iskola (talán) harmadik osztályától kezdve folyamatosan tanították, gimnáziumban még egy másik nyelv mellett is. Bár nyelvvizsgát soha nem szereztem ebből a nyelvből, de nem is érzem szükségét. Minek? Gond nélkül elbeszélgetek angolul is bárkivel, akár tárgyalási szinten is. Egy állásinterjún pedig nem a papírra kíváncsiak, hanem egyszer csak azt mondják, hogy let's continue in english, abból pedig sokminden kiderül. Persze felnőttként már sokkal nehezebb nyelveket tanulni, de nem lehetetlen.
ápr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Illetve a kettessel egyetértek, nekem is sokat segített a tetszőleges tartalomfogyasztás angol nyelven (filmek, könyvek, videók). Ez alatt a szórakoztatás, ismeretterjesztés céljából létrejött dolgokat értem.
ápr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"Egy állásinterjún pedig nem a papírra kíváncsiak, hanem egyszer csak azt mondják, hogy let's continue in english"

Az enyémen a papírra voltak kíváncsiak. :D


"Persze felnőttként már sokkal nehezebb nyelveket tanulni"

Beszélj a magad nevében. :D

ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Anyanyelvi tanárokat keress.

Én a 90-es évek elején jártam középiskolába, vidéken. Akkor és ott kuriózum volt az anyanyelvi tanár. Egy angol faszi volt 1 évig a tanárunk. Sajnos eltanácsolták, mert akkora alkesz volt, hogy az árvák könnyét is megitta, ráadásul volt hogy koleszos diákokkal piáltak be annyira hogy a nevét sem tudta. Nade mégiscsak tőle tanultam a legtöbbet.

Ma már a neten bárkivel tudsz beszélgetni a világ akármelyik részéről a neten keresztül. Emellett pedig youtubeon és angolul nézz mindent és kapcsold be a feliratokat! Rengeteg angol tanító youtube csatorna van és például instán is sok angolos oktatós videó van.

Régen nekünk volt egy könyv, meg egy munkafüzet és a nagy angol szótár oszt hajrá. Manapság végtelen mennyiségű

és könnyen elérhető oktatóanyag van. Vagyis csak rajtad múlik mennyi időt és energiát szánsz a dologra.

ápr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

#4 de a #2 nem azt mondja, hogy neki segített a tartalomfogyasztás, hanem azt, hogy ő abból tanult.

Aztán az ilyenből lesz az, amit egyik ismerősöm mesélt, hogy konferencia szünetében meg akarta kérdezni az angol hölgyet, mit dolgozik a férje, mire az azt válaszolta, hogy valószínűleg utazik a munkahelyére.

ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
#7 Nyilván nem így kell megtanulni az alapokat, csupán sokat segíthetnek a továbbiakban. #5 Hát, kinek mi. Szerintem logikus az az elgondolás, hogy ha olyan állásra jelentkezel, ahol elvárt a nyelvtudás, akkor ne érjék be a papírral, hanem próbára is tegyék a tudást. És ezt nem viccből mondom, még így is mellényúlhat a munkáltató. Nyelvismeret esetén nyilván nem, hiszen az kiderül az interjún. Viszont például volt olyan mérnök munkatársam, akinek félórás előadást kellett tartanom arról, hogy 6×17 !=132 Utána sem voltam biztos benne, hogy valóban felfogta, megértette. Mások sem a szellemi képességeiben, nem is élte túl a próbaidőt ott. Aztán kitörölheti a papírjaival, pont arra jók.
ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

7-es, én pont nem ezt tapasztalom.

A környezetemben aki tankönyvből, tanárral tanult, az kb mind csak az ott vett párbeszédeket képes felfogni, ha valami kicsit is eltér, vagy hallanak egy más akcentust, rögtön lefagynak.

Igaz, nem épp nívós nyelviskolában, hanem többnyire általánosban / gimiben szerezték a tudásukat.

ápr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Egy állásinterjún pedig nem a papírra kíváncsiak"

Ha sokan jelentkeznek az állásra, el se jutsz az interjúig papír nélkül. De majd elég lesz akkor lepapírozni a tudásodat, amikor ilyen állás lesz a cél, az igaz.


"hanem egyszer csak azt mondják, hogy let's continue in english, abból pedig sokminden kiderül"

De pl. a helyesírásod nem, pedig sok helyen írásban is kell tudni kommunikálni angolul, nem csak szóban...

ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!