Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelviskolában "muszáj"...

Nyelviskolában "muszáj" nyelvvizsgát tenni, vagy miért erőlteti a tanárom?

Figyelt kérdés

Pár hónapja elkezdtem járni egy kisebb nyelviskolába, ahol egyetlen tanár van, aki tulaj.

Az elején leszögeztem, hogy elsősorban a beszédfejlesztés a célom, és anno letettem középfokút, mert kellett a diplomához, de nem szeretnék többet nyelvvizsgázni. 30 felett vagyok már, nem valószínű, hogy kelleni forg bármihez is. Évekig intenzíven tanultam előtte angolt, de a beszédem nem volt az igazi.

A vártnál gyorsabban haladtunk, és pár hónap után bedobta, hogy menjek angol C1 komplexre. Nem akartam, de meggyőzött, de végül is csak írásbelire mentem nemrég, ami vszínűleg nincs sikerült.

Előtte megegyeztünk, hogy megpróbálok ezt, ha sikerül, ha nem, nem megyek többet. Azt mondta, hogy nem erőltet semmit, csak szeretné, ha megpróbálnám, de addig járok hozzá, amíg akarok és akkor teszek vizsgát, ha akarok.

Ennek ellenére pár nappal a vizsga előtt célzott rá, hogy menjek szóbelire. Mondtam ismét, hogy nem.

A vizsga után beszéltünk, kérdezte, hogy ment, és megint írta, hogy "meglátjuk, hogy megyek-e még".

Nem igazán értem az egészet, ha nála az a szokás, hogy mindenki nyelvvizsgát tesz le, miért nem mondja. Nem akarok más tanárhoz menni, mert alapvetően jól kijövünk és jól tanít, de már gondoltam rá.



máj. 13. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán a hírnevét fényezi, ha sikeresen le rakják a vizsgákat a tanulói?

Ezt egyszer és mindenkorra beszéld meg vele még egyszer. Utána ne is reagálj rá, ha emliti megint.

máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
A lányom nyelvtanár. Minden diákkal tisztázza már a legelején, hogy mi a tanulás célja. Ez alap a továbbiak szempontjából.
máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2:


Mi is tisztáztuk az elején, csak a tanárom nem tartotta magát a megállapodáshoz.

máj. 13. 13:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válts tanárt.
máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"akkor teszek vizsgát, ha akarok"

:-O Még szép! :DD

Esetleg pendítsd meg neki, hogy ha annyira akarja, hogy menjél vizsgázni, az a minimum, hogy ő fizesse a vizsgadíjat!

Elég egyértelmű, hogy azzal akar felvágni, hogy az ő diákjai sikeres C1-es vizsgát tesznek...


"ha nála az a szokás, hogy mindenki nyelvvizsgát tesz le, miért nem mondja

Neked, aki már az elején kijelentetted, hogy nem akarsz vizsgázni? Azért, hogy hozzá hordd a pénzedet, ne máshoz, nyilván. :)

máj. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
szerintem csak egyszeruen mond azt hogy "nem" es kesz. Ne magyaraszkodj, esetleg "no thank you" es elobb utobb feladja.
máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!