Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz-német tanár szak büfésza...

Olasz-német tanár szak büfészaknak számít? Vagy nehéz?

Figyelt kérdés

máj. 14. 18:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy büfészak és az, hogy nehéz/könnyű nem mindig jár kéz a kézben. Kérdés mennyire érdekel az olasz/német irodalom, nyelvészet és kultúra és az, hogy mennyire megy maga a nyelv. A mostani tanárhiány miatt szerintem munkád lenne, de nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő. Én csak nyelvszakos voltam (minorom pont az olasz volt) és azt láttam, hogy a tanárisoknak eléggé tele volt az órarendje. (Ha esetleg mellette dolgoznál.)
máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Amire arra rámutatott az első válaszoló, a "büfészak" gyakorlatilag egy teljesen meghatározatlan kifejezés, aminek annyi kézzelfogható tartalma van, mint egy korsó sör után kieresztett böfögésnek. Gyakorlatilag csak egy szitokszó, amivel az ember a maga egyoldalú világképét vetíti rá a felsőoktatásra.


Igazából nem is értem, mit akarsz kérdezni: hogy hasznos-e? Nyilván van értéke két idegen nyelv ismeretének a munkerőpiacon.


Vagy hogy könnyű-e? Szerintem nem az.


Vagy tényleg büfében szeretnél dolgozni, és nem tudod, milyen képesítés kell hozzá? Akkor nem ez az, amit keresel.

máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Hát barátom, vért fogsz izzadni! Akkor majd rájössz, hogy milyen ostoba vagy, ha bedőlsz ilyen búfé szak baromságnak. ezt nem a pálya széléről írom.
máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, igen rosszul fogalmaztam a kérdést. Inkább azt szeretném tudni, hogy mennyire sokat kell tanulni, mennyire nehéz. Persze, hogy nem büfészak, mert biztosan el lehet vele helyezkedni. Pl. a szociológia büfészak.
máj. 14. 20:57
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szociológiával is el lehet helyezkedni...
máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem büfészak, a tanári nehéz. Nemcsak a tananyag miatt, hanem azért is mert gyakorlatilag három szakod van a pedagógia-pszichológiával együtt, és van olyan félév amikor minden nap reggeltől estig bent vagy. Ezért cserébe elmegy hat éved és annyit kereshetsz majd mint egy bolti eladó, vagy még kevesebbet, 2x annyi munkára.
máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

4. “Pl. a szociológia büfészak.”


😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂


Jézus. 💆🏼‍♂️🤦🏼‍♂️


A szociológia korunk egyik vezető tudománya. Konkrétan a Facebooknak, Googlenak saját Social Data Science osztálya van, ők a szíve-lelke a vállalatnak. Az összes multi kutatási osztályán szociológusok dolgoznak. Stb.

máj. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7:ilyen szociológusokból kell kb. 10-20 ember, nem annyi mint amennyit az egyetemek kiadnak.

Nekünk az osztályfőnökünk konkrétan óva intett ilyen mihaszna szakoktól, mert rengeteg a munkanélküli.

máj. 15. 06:25
 9/17 anonim ***** válasza:
9%
Lehet, hogy olasz-német szakosként később találsz munkát, mint a szociológus.
máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%

Hat igen, a nagy multik szociológusait biztosan nem idehaza gyártották le, szóval ezt ne vegyük példának már 7es 😅 Ezen helyekre is úgy kerülsz be, ha eleve részvényed van.


A szociológusok 90%-a usánkában is mehet a csöveseket, drogosokat istápolni semmi pénzért.

máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!