Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell kiejteni azt, hogy...

Hogy kell kiejteni azt, hogy niceai? (vagy csupán azt, hogy nicea?)

Figyelt kérdés
Eddig c-vel ejtettem, de azon gondolkodtam hogy lehet rosszul ejtem ki a város nevét. Viszont amikor megnéztem a neten, akkor olaszul meg cs-vel ejtették, ami magyarul nekem rosszul hangzik. Az angol "nájszia" jobban hangzik, de nyilvánvalóan szerintem magyarul szintén nem jó. Szóbeli érettségin sajnos szerepel az egyik tételben, szóval fontos lenne nekem, hogy tudjam, melyik a jó kiejtés.

máj. 15. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul "nícea"-ként ejtjük.
máj. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Én nikaiai-ként tanultam.
máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Nikaja a helyes kiejtés
máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
A teológusokon kívül mindenki níceai-nak mondja, ők nikajai-nak, aminek egyébként nagyon is van létjogosultsága, de ettől még nálunk a latinos níceai elnevezés terjedt el, úgy ismeri mindenki. Szóval érettségin nyugodtan mond níceai-nak.
máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pap vagyok és “níceai”-nak mondjuk.
máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemen az egyházismeret tanárom, aki lelkész és az őkor történeti akadémikus professzorom is nikájai-nak mondta.
máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Valójában a niceait níceainak ejtik, a nikaiait meg nikájainak. Ugyanis az egyik a latin, a másik a görög neve ugyanannak a városnak. Tehát nem a kiejtés, hanem a megnevezés különbözik. Ez kb. olyan, mint azon vitázni, hogy Bécs nevét úgy ejtjük, hogy Bécs, vagy úgy, hogy Vín.

Az olaszokkal meg az angolokkal nem kell foglalkozni.

máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!