Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van még olyan súlyos agygondok...

Van még olyan súlyos agygondokkal küzdő, aki rövid időn belül szeretne 3000 gyakori szókapcsolatot megtanulni angolból,egyesével magolva,tanulva azt rendesen?

Figyelt kérdés

Csak érdekel.

29 éves pasas vagyok. Koromból látható nem valami fiatal.

Középfokú szóbelin 99% 14-18 éves lányka volt.

Még csak most fejezem be a bsc-met....

van lemaradás

külföldre szeretnék majd menni,kipróbálni,talán ebben a korban még nem gáz megpróbálni

amiből én tanulok,amit én rendeltem és szerintem nagyon jók(gondolom drágák is,amikor rendeltem éppen fent voltam,most lent ha érted)

Tinta könyvkiadónak van "Nagy György" 3000 gyakori szókapcsolat,,szólás,közmondás,de van a Tintától felsőfokú gyakorló is(az rv9debb,abban csak ha jol rémlik 150-300 szókapcsolat van,és begyakoroltatja veled a könyv,szóval nem csak példa mondat és a kifejezés)



Az érdekel van-e rajtam kívül hasonló pszichésen sérült,aki kb 2-3 hónap alatt akarja bemagolni azt,amit mások 14 éves koruk óta tanulnak(én csak 2-3 éve kezdtem el az angolt,ezek szerint akkor nőtt be a fejlágy...)


Én hasznosnak ítélem,rengeteg ilyen kifejezéssel találkozok vissza a különböző nemzetközi események videóiban és másokban is,cnn,guardien,stb.

De a youtubon meg mindenhol nézendő hírekben is simán visszaköszön,ha nem is mindegyik,lehet kint a többi is visszaköszönne

csak pár példa ezekre a szókapcsolatokra: out of character, in proportion to, be on the liberty to do smthg, see it through, luck out, put your best foot forward(mondjuk ez és ilyenek szerintem nem mindegyik fordul elő...),there is more to it than meets the eye,stb....



Ha ez lemaradna,nem lenne önbizalmam,úgy érzem.


Szóval egy kis összefoglaló.



*majdnem lemaradt: felsőfokra készülünk a tanárnőmmel,hogy kint TÉNYLEG ne okozzon gondot a beszéd,mert tudom,hogy mások 14 éves koruk óta tanulják,vagy 18,nálam ez el"fouled up"-ódott,sajnos,a középfokot külön tettem le(irásbeli szóbeli) felsőfok c1 már komplexet szeretnék majd ősszel kb.

Amit még használok: A.I. alapú ilyen beszélgető partner(hangalapon),természetesen ha nincs tanár akkor megkérdezem a copilot vagy chatgpt h ez most mit jelent irjon példát, folyamat angolul követem a nemzetközi eseményeket,a magyar események mostmár kezdenek totálisan unalmasak lenni(444,telex,magyar oldalak,hirek,események stb helyett mondjuk egy interjú neves emberrel angolul,események világszerte),külföldi rokonok(annyira sajnos nem beszédesek velem..pedig mind amerikai citizen(a magyar változat tényleg hosszú....),illetve barátkozás a különböző csatornákon külföldiekkel)


máj. 21. 01:37
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Azon lovagolsz, hogy "mások 14 éves koruk óta tanulják", de ezt amúgy honnan veszed? Minden általános iskolában tanítanak idegen nyelvet, tehát a túlnyomó többség jóval előbb kezdte. Neked meg nem másokkal kell foglalkoznod, hanem a saját fejlődéseddel - aminek szerintem nem ez a legjobb módja.
máj. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Írtam privit.
máj. 21. 18:43
 3/10 anonim ***** válasza:
esetleg egy pszichológust tudnék még ajánlani, elképzelni sem tudom, milyen iszonyú teher lehet olyan szellemi sérüléssel élni, ami hátráltat, de közben éppen eléggé vagy jól, hogy lásd a lemaradásod a többiekhez képest, de főleg ilyen kiinduló helyzetből, tök felesleges magadat másokhoz hasonlítgatni. igen, a ép gimnazisták gyakran már középiskola alatt nyelvvizsgáznak angolból, hogy meglegyen a felvételihez majd, aztán foglalkozhassanak valami mással, de ez nem vesz el a te saját teljesítményedből. felküzdötted magad középfokra, ez egy szép eredmény. a saját sikereidre próbálj fókuszálni, ne másokhoz méregesd magad.
máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Már sokkal jobb vagy nálam, pedig én csak max néha megpróbálom elinni az agyam, és csomó érdekes dolgot csak angolul tudok megismerni, amióta csak youtube létezik, ráadásul a módszerváltás óta kényszerítenek angolra és németre (utóbbit szabotáltam is rendesen), most leszek 44. Szerintem az összes filó elég ha kimerül a jó öreg "Just do it!" formulában, az nem hagy cserben.
máj. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Fuhh hát sok sikert 44 éves kollega

Az biztos h ahogy korosodik az ember ugy megy el a kedve az angolt megtanulni.


Aki korombeli (30-35)nem tanulja meg az szerintem már sosem fogja

Pedig kell.

máj. 23. 23:36
 6/10 A kérdező kommentje:

Én ugy érzem h felszedtem magam angolból jó úton haladok de még azért kell.

Nagyon sok kell.

Nem tudok mindent a könyvből

máj. 23. 23:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Magyarból fel tudsz 3000 szókapcsolatot sorolni? Nem? Akkor angolul miért kéne?
máj. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze simán mert mindennap használom.


Pont így az angolt.

Csak nekünk az a 3000 nagyon természetes és észre sem veszed mikor hasznalod

Na mindegy azért köszi a válaszod:))

máj. 25. 05:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor sorold fel a 3000 szókapcsolatot.
máj. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Barátom,ezt te a hét minden napján 24 órájában hasznalod amikor magggyar honfitársaiddal diskurálsz.

Nem kell felsorolni semmit.

Ugyanigy az angolok is.

Ezek segítik a beszeded ertelmesebbe tenni.

Talan Az én modszerem nagyon drasztikus,sajnos mint olvastad kicsit későn kezdtem,de attól még teny amit irtam

máj. 25. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!